Pan Brumm jedzie pociągiem – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pan Brumm jedzie pociągiem
  Seria: Pan Brumm
 Tekst: Daniel Napp
 Ilustracje: Daniel Napp
➜ Tłumaczenie: Elżbieta Zarych

Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych ,  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Uwaga, proszę opuścić tory! Pan Brumm pędzi pociągiem i za nic nie potrafi go zatrzymać! 

Kolejna pełna humoru opowieść o sympatycznym niedźwiedziu, którego przygody bawią, uczą oraz… zaskakują! Tym razem autor Daniel Napp przygotował coś specjalnie z myślą o fanach pociągów.

(Tematyczne zadanie na wyklejce książki. Więcej można znaleźć na www.daniel-napp.de)

Seria książek obrazkowych

,,Pan Brumm jedzie pociągiem” to trzynasta pozycja w serii książek niemieckiego pochodzenia, które już od niemal 20 lat cieszą dzieci na całym świecie. Cykl picutrebooków oferuje pełnorozkładówkowe, świetne ilustracje i niewielką ilość tekstu, z którą mogą poradzić sobie początkujący czytelnicy. 

Seria ,,Pan Brumm” godna jest polecenia również dla tych dzieci, które nie przepadają za długimi opowieściami i dość trudno przekonać je do spędzania czasu z lekturą. Głównego bohatera jak i same książki na pewno polubią, bo każda z nich wydaje się mówić językiem najmłodszych.

Sprawdźcie także recenzje pozostałych książek z serii:

Dla miłośników pociągów

Marzeniem wielu dzieci (ale nie tylko dzieci!) jest posiadać piękną kolejkę z rozkładanymi na podłodze torami. Pan Brumm ma to szczęście, że w każdy wtorek bawi się właśnie takim pociągiem w towarzystwie swojej złotej rybki o osobliwym imieniu Kaszalot. Przyjaciółka tymczasowo psuje frajdę, kiedy stwierdza, że pan Brumm nie jest jeszcze prawdziwym maszynistą – do tego musi dorosnąć.

Główny bohater chcąc udowodnić rybce, że się myli, zabiera ją w niepowtarzalną podróż… prawdziwym pociągiem! Okazuje się jednak, że o ile uruchomienie maszyny jest bardzo proste, o tyle jej zatrzymanie może nastręczać pewnych problemów…

Historia o maszyniście

,,Pan Brumm jedzie pociągiem” to książka, która zapoznaje czytelników ze specyfiką toczących się po torach pojazdów – z przymrużeniem oka. Dzieci dowiadują się z niej czym jest zwrotnica, dlaczego hamulec bezpieczeństwa jest kluczowy dla maszynisty oraz z jakiego powodu przed ruszeniem w drogę warto sprawdzić stan mostów, którymi będziemy przejeżdżać.

Ponadto ukazuje moc wyobraźni. Można bowiem całkiem śmiało zakładać, że podczas całej tej przygody pan Brumm wraz ze swoją rybką… ani na chwilę nie wyszli z domu! A jedną zabawę w maszynistę, bohater zamienił za chwilę w zupełnie inne zajęcie.

Dużą frajdą będzie także wyszukiwanie na ilustracjach różnych smaczków. Autor ukrył we wnętrzu pociągu muchomora, lizaka ukrytego wśród trawy czy miniaturowy spodek latający trzymający się dzikich kwiatów.

Polecam książkę ,,Pan Brumm jedzie pociągiem” wszystkim czytelnikom powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwobona.pl/pl/p/Pan-Brumm-jedzie-pociagiem/173


Poprzedni wpis
My – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Mapa skarbów – przedpremierowa recenzja patronatu
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, Bona, Daniel Napp, dodruk książki dla dzieci, Elżbieta Zarych, książki dla dzieci, książki o pociągach dla dzieci, maszynista, niedźwiedź, Pan Brumm, Pan Brumm jedzie pociągiem, pociąg, pociągi, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Bona, wyobraźnia, zabawa, złota rybka

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja