My – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci

Tytuł: My
Autorka: Ewa Dahlig
Ilustracje: Marta Dahlig
Wydawnictwo: Tumilu
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Rodzicielstwo to wymagające zadanie, pełne blasków i cieni. Kiedy jednak można obserwować rosnące dziecko, jego beztroskę oraz radość – wtedy każdy opiekun czuje się spełniony. Ta więź między córką lub synem a mamą, tatą, ale też babcią, dziadkiem, ciocią czy wujkiem jest nierozerwalna. W jaki sposób o niej mówić, jeśli słowa to coś, w czym może nie do końca jesteśmy dobrzy?

Najpiękniejsza w portfolio Tumilu

Wystarczy sięgnąć po wierszowaną książkę, która wzrusza już od pierwszej strony. Wypełnioną po brzegi miłością, wsparciem i akceptacją. Pozwalającą na kreowanie wspólnych chwil oraz magicznych wspomnień dających poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

,,My” to ostatnia nowość Tumilu, tworzonego przez mamę oraz córkę Ewę i Martę Dahlig wydawnictwa. Miałam przyjemność pisać już o ich:

Muszę jednak przyznać, że ,,My” to do tej pory najpiękniejsza książka w portfolio Tumilu – i nie mam na myśli tylko wydania (choć trzeba przyznać, że twarda oprawa, piękny papier oraz złote uszlachetnienia na okładce robią wrażenie). To dopracowana pod każdym względem pozycja, ale przede wszystkim lektura oddziałująca na wrażliwość czytelnika i na długo pozostająca w jego pamięci.

Książka o rodzicielstwie

Gdy Cię trapi zmartwienie,

w czarodzieja się zmienię

i plasterek z całusa przylepię.

Lekko dmuchnę w Twe włoski,

niech wyfruną z nich troski…

No i znów będzie dobrze.

Najlepiej!

Ewa Dahlig, My

Każdy rodzic marzy o tym, żeby dać dziecku wszystko to, co najlepsze. Obdarza go miłością, troszczy się, wymyśla kreatywne zabawy, ciężko pracuje by niczego mu nie zabrakło. Każdy rodzic jednak wie, że przyjdzie taki czas, gdy może sam przeminąć. Musi więc przygotować malucha by choćby w pojedynkę mógł zmierzyć się ze światem.

,,My” jest książką, która przedstawia dziecku perspektywę rodzica. Pokazuje jego poświęcenie, dalekie jednak od wypominania. Jest to uczucie, które nie ogranicza się do konkretnego czasu. Będzie trwało nawet wtedy, kiedy mamy lub taty już zabraknie. Książka skupia się jednak na pozytywnych emocjach, pozostawiając odpowiedni margines na poważniejsze tematy. 

Każdy się tutaj odnajdzie

Wyobrażam sobie, że kładziecie się przed snem do łóżka i razem zaglądacie do ,,My”. To lektura na dobranoc, która Was utuli i jednocześnie zapewni o wielkim uczuciu. Oprócz tekstu, który artykułuje wszystkie ważne uczucia, na pewno będziecie starali się odszukać siebie na ilustracjach.

Obrazki to kolejny element książki, który wprawi w zachwyt odbiorców. Marta Dahlig postarała się, aby rzeczywiście każdy mógł się na nich odnaleźć. Mamy panów i panie w różnym wieku, z różnymi kolorami włosów, w okularach lub bez, o różnym kolorze skóry, z brodami czy łysych. Są osoby jeżdżące na wózku, jest dziewczynka z aparatem słuchowym oraz pan z tatuażami.

Niektóre przedstawione sceny są humorystyczne, inne pełne symboliki, a kolejne po prostu wzruszające. W ilustracjach do ,,My” znajdziecie poprzednie książki wydawnictwa Tumilu, ale przede wszystkim znajdziecie w nich siebie oraz swoich bliskich. To pozycja, którą pokochacie i często będziecie do niej wracać. Polecam ją wszystkim odbiorcom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa Tumilu: https://tumilu.pl/products/my?variant=46478426636624

Książka z plakatem ,,Oto My” dostępna tylko w linku powyżej. 

Do 25.05.2023 roku z kodem ,,TOMY” zniżka 20% na tę i inne pozycje wydawnictwa.

Poprzedni wpis
Darwin i Hooker. Opowieść o przyjaźni, pasji i odkryciu, które zmieniło świat – recenzja
Następny wpis
Pan Brumm jedzie pociągiem – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2023, akceptacja, blog książkowy, Ewa Dahlig, książka My, książka na prezent, książki dla dzieci, książki do zasypiania, książki na dobranoc, książki o miłości, książki o miłości rodziców do dzieci, Marta Dahlig, miłość, My, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, rodzicielstwo, Tumilu, wsparcie, Wydawnictwo Tumilu, wzruszające książki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja