Niekończąca się historia do słuchania – recenzja audiobooka dla dzieci

Tytuł: Niekończąca się historia
Autor: Michael Ende
Czytają: Edyta Jungowska, Piotr Fronczewski (gościnnie)
Reżyseria: Jacek Sut
Tłumaczenie: Sławomir Błaut
Ilustracje: Marcin Minor
Muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
Wydawnictwo: Jung-Off-Ska
Rok wydania: 2022
Czas: 20, 5 h

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Audiobooki wydają się być najwyższą formą przyjemności – to książki, które ktoś nam czyta z pasją i zaangażowaniem. A im lepsza jest to powieść, tym łatwiej można się zasłuchać i zapomnieć o całym świecie!

Jednym z moich ulubionych Wydawnictw przygotowujących audiobooki dla dzieci jest Wydawnictwo Jung-Off-Ska, które powołuje do istnienia najpiękniejsze historie w formie dźwiękowej. Ja też dość regularnie podpowiadam Wam o najciekawszych perełkach i premierach płytowych. Wspominałam już m.in. o:

NOWY AUDIOBOOK DLA DZIECI

Raptem kilka dni temu miała premierę kolejna kultowa powieść w formie rewelacyjnego audiobooka! O ,,Niekończącej się historii” pióra Michaela Ende pisałam ostatnio pół roku temu, kiedy to ukazała się nowa (swoją drogą też bardzo piękna) edycja od Wydawnictwa Mamania w tłumaczeniu Sławomira Błauta.

Na kanwie tego samego tekstu powstała interpretacja, można wręcz powiedzieć, że powstał – spektakl foniczny! Jego lektorką prowadzącą jest oczywiście wspaniała Edyta Jungowska, która jak nikt wciela się w wiele, różnych ról, rysując w wyobraźni słuchaczy niemal prawdziwy i namacalny świat.

DWUPŁYTOWA KLASYCZNA OPOWIEŚĆ

,,Niekończąca się historia” w formie audiobooka została wydana na dwóch płytach. To ponad 20,5 godziny słuchania: XXVI rozdziałów oraz dodatkowo, na deser – życiorysu autora. Okładkę zdobią ilustracje Marcina Minora. 

Audiobook zrealizowano z gościnnym udziałem Piotra Fronczewskiego, który wcielił się w postać właściciela księgarni pana Koreandera (oraz Starca z Wędrownej Góry). To w zasadzie sam początek historii, kiedy główny bohater Bastian Buks w akcie desperacji chowa się w sklepie przed szkolnymi prześladowcami. 

To właśnie w księgarni chłopak trafia na wyjątkową książkę, od której zaczyna się cała opowieść z ,,Niekończącą się historią”.

NIEKOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA W DRODZE NA URLOP

W perspektywie kolejnych dwóch miesięcy wakacji najnowszy audiobook Wydawnictwa Jung-Off-Ska wydaje się świetną propozycją. Upały mogą odstręczać dzieci od czytania, ale słuchanie – na przykład w samochodzie w drodze na urlop lub w ogrodzie, jest bardzo interesującym pomysłem.

Co więcej, ,,Niekończąca się historia” to po prostu ponadczasowy bestseller, który uzupełniony subtelnymi efektami dźwiękowymi budującymi napięcie, dynamiczną narracją oraz dobrym tłumaczeniem – szybko wciągnie w wir historii nie tylko dzieci.

Polecam tę pozycję wszystkim słuchaczom powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://jungoffska.pl/kategoria/niekonczaca-sie-historia


Poprzedni wpis
5 pytań do… Przemka Corso oraz Marceliny, twórców książki ,,Opowieści z Białej Doliny”
Następny wpis
Museum. Pop up – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2022, audiobook, audiobooki dla dzieci, blog książkowy, Edyta Jungowska, Jacek Sut, Jung-Off-Ska, klasyka literatury, książki dla dzieci, książki dla słuchania, Marcin Minor, Michael Ende, Niekończąca się historia…, Piotr Fronczewski, recenzje książek, Sławomir Błaut, słuchowisko, Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja