Pożyczalscy do słuchania – przedpremierowo!

Tytuły: Pożyczalscy, Pożyczalscy i wielki świat

Seria: Pożyczalscy

Autorka: Mary Norton

Czyta: Edyta Jungowska

Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Reżyseria: Rafał Sabara

Muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

Ilustracje: Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Jung-Off-Ska

Czas nagrania: 6 h + 7 h

Rok: 2021

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

,,Pożyczalscy” są bestsellerową serią dla dzieci, która już od prawie 70 lat wpływa na wyobraźnię starszych i młodszych czytelników. Już za kilka dni zaistnieje możliwość wysłuchania tych opowieści także w formie audio! 

 

Wydawnictwo Jung-off-ska na dobry początek lata postanowiło wydać aż dwie płyty, na których znajdą się ,,Pożyczalscy” (czyli dźwiękowa wersja ,,Kłopotów rodu Pożyczalskich) oraz ,,Pożyczalscy i wielki świat” (znane z wersji tradycyjnej pod tytułem ,,Pożyczalscy idą w świat”).

 

Do 18 maja 2021 roku trwa przedsprzedaż, podczas której płyty są o 25% tańsze, a dodatkowo otrzymuje się autograf wspaniałej lektorki i aktorki – Edyty Jungowskiej!

Warto bowiem zaznaczyć, że to właśnie jej głos słyszymy na obu płytach tej uwielbianej serii.

 

 

 

Tekst Mary Norton z 1953 oraz 1955 roku doczekał się nowego tłumaczenia! Dla audiobooków przełożyła go Maciejka Mazan. Tłumaczka postanowiła zmienić kilka imion niektórych postaci – Arietta została co prawda Ariettą, ale jej tato – wcześniej Strączek, jest teraz Grośkiem. Dominika z kolei, czyli mama Arietty została Domilią. Przy okazji – Dorota jest panią Woźnicą, a Felicjan Krzykurczem. 

 

Poza tym, ma się wrażenie jakby ,,Pożyczalscy” zupełnie nic nie stracili na swoim ponadczasowym charakterze, a niektóre frazy z pewnością brzmią jeszcze płynniej i dźwięczniej (choć być może jest to zasługa lektorki). 

 

Zanim jednak płyty zostaną włączone, a do słuchania nastroi nas także muzyka, w oko posiadaczy wersji papierowej serii na pewno wpadną charakterystyczne na opakowaniach ilustracje. Audiobooki powstały bowiem we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry i na pudełkach znajdą się obrazki Emilii Dziubak. Trzeba więc przyznać, że wydawcy płyt zadbali o każdy szczegół, żeby przenieść nas do bajkowego uniwersum o małych ludziach spod podłogi. 

 

 

 

 

Część pierwsza, czyli ,,Pożyczalscy” zapewnia aż 6 godzin bezustannej rozrywki, z kolei druga – ,,Pożyczalscy i wielki świat” to jeszcze dłuższe, bo aż 7-godzinne słuchowisko.

 

W ogólnym podsumowaniu audiobooków słucha się z niezwykłym wręcz zaangażowaniem. Połączenie doskonałych opowiastek, wspaniałych zdolności lektorki oraz przyjemnej oprawy muzycznej jest gwarancją wielu godzin dobrej zabawy. Z tymi płytami można z powodzeniem dać pozwolić odpocząć oczom od ekranów monitorów. Audiobooki będą także świetnym urozmaiceniem wakacyjnych podróży. 

 

Polecam zarówno pierwszą jak i drugą część dzieciom powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://jungoffska.pl/kategoria/pozyczalscy

 

 

Poprzedni wpis
Cztery wybrane książki dla dzieci – przegląd
Następny wpis
Zwierzęta. Pudełko pełne zabawy – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, audiobooki dla dzieci, Edyta Jungowska, Emilia Dziubak, Jung-Off-Ska, Maciejka Mazan, Mary Norton, opowieści dla dzieci, pomysł na prezent dla dziecka, Pożyczalscy, Pożyczalscy audiobooki, Pożyczalscy do słuchania, Pożyczalscy i wielki świat, prezent dla dziecka, Rafał Sabara, recenzje audiobooków, słuchowisko, SzaZa - Szamburski/Zakrocki, Wydawnictwo Jung-Off-Ska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja