Pożyczalscy i rzeka – recenzja audiobooka dla dzieci

Tytuł: Pożyczalscy i rzeka
Seria: Pożyczalscy
Autorka: Mary Norton
Czyta: Edyta Jungowska
Reżyseria: Jacek Sut, Rafał Sabara
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Ilustracje: Emilia Dziubak
Muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
Wydawnictwo: Jung-Off-Ska
Rok wydania: 2023
Czas: 5 h 45 min

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Jeden z najlepszych przykładów klasycznej literatury dziecięcej, która mimo upływu lat, wciąż jest ekscytująca i ponadczasowa. Seria o Pożyczalskich wielokrotnie gościła już na mojej stronie. Czy to pod postacią audiobooków wydawnictwa Jung-off-ska:

czy też jako klasyczna powieść Kłopoty rodu Pożyczalskich od wydawnictwa Dwie Siostry. 

Nic więc dziwnego, że nadszedł czas na kontynuację tych historii w wersji do słuchania. Stało się to praktycznie w najlepszym z możliwych momentów, bo dokładnie przed Świętami, a nie wiem czy można podarować komuś lepszy prezent niż opowieść, która nigdy nie straci na ważności.

Kontynuacja audiobooka o Pożyczalskich

Pożyczalscy i rzeka to trzecia część z pięciu dostępnych tomów cyklu. W polskiej wersji książkowej znana jako Pożyczalscy na wyspie, a w oryginalne i pierwowzorze – The Borrowers Afloat (co ciekawe, w momencie wydania jej w Wielkiej Brytanii w 1959 roku, była to druga książka o Pożyczalskich).

Jest ona kontynuacją poprzednich przygód niewielkiej wzrostem rodziny. W Pożyczalskich i rzece rodzina głównych bohaterów – składająca się na Ariettę, Domilię i Grośka – zostaje zmuszona do opuszczenia swojego domu. Znajduje schronienie u wuja Hendryka oraz cioci Klusi w chatce łowczego, jednak nie zabawia tam długo, bo już wkrótce musi ponownie szukać schronienia z obawy przed kurczącymi się zapasami i brakiem możliwości… pożyczania.

Poszukiwania bezpiecznego domu

W trakcie poszukiwania nowego miejsca do życia, spotykają ich rozmaite przygody. Wędrówka przez wieś staje się powodem do naświetlenia takich tematów jak m.in. więzi rodzinne, umiejętność przystosowywania się do nowych warunków czy – co jest kluczowe w tej serii – spotkania z różnymi przedstawicielami rodzaju ludzkiego.

Rodzina Pożyczalskich ma jednak cel i uparcie do niego zmierza. Wizja bezpiecznego domu to obraz, który łączy ludzi w różnym wieku czy też różnej narodowości. Możliwość posiadania własnego kąta lub niewielkiej przestrzeni sprawia, że nie straszna jest nawet głęboka, zimna woda, której nurt łatwo może porwać ze sobą.

Audiobooki dla dzieci

Na szczęście jedynym, co porywa ze sobą w tym audiobooku… jest on sam! Pożyczalscy i rzeka to, jak zawsze, wybitnie zrealizowane słuchowisko w wykonaniu Edyty Jungowskiej. Pięknie wydana płyta zawiera dokładnie 5 godzin i 45 minut materiału, co zapewnia wiele, wiele, wspaniałego czasu na przyjemnym słuchaniu!

Warto wspomnieć, że historia została tutaj ponownie przetłumaczona przez Maciejkę Mazan (za przekład w wersji książkowej odpowiada Maria Wisłowska). Tym, co jednak łączy te publikacje, są wybitne ilustracje Emilii Dziubak. Można więc powiedzieć (czy też w moim przypadku napisać), że Pożyczalscy i rzeka ma wydanie prezentowane! Z pełną śmiałością można je podarować każdemu odbiorcy powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://jungoffska.pl/kategoria/pozyczalscy


Poprzedni wpis
Akademia Super Bohaterów – recenzja książki oraz gry
Następny wpis
Wszystkie nowości od wydawnictwa Zakamarki – książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2023, audiobook, audiobooki, audiobooki dla dzieci, blog książkowy, Edyta Jungowska, Emilia Dziubak, Jacek Sut, Jung-Off-Ska, klasyka literatury dziecięcej, książki dla dzieci, książki do słuchania, Maciejka Mazan, Mary Norton, muzyka, płyta CD, Pożyczalscy, Pożyczalscy i rzeka, Rafał Sabara, recenzent książek, recenzje książek, SzaZa - Szamburski/Zakrocki, Wydawnictwo Jung-Off-Ska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja