POPR-ańcy. Chata pod Wierchami – recenzja audiobooka

Tytuł: POPR-ańcy. Chata pod Wierchami
Autorka: Anna Sakowicz
Wydawnictwo: Labreto
Rok wydania: 2023
Czas: 1 godz. 57 min
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czy potrafilibyście rozwinąć skrót TOPR? A co wam mówi POPR? Już niebawem ta druga zbitka liter będzie kojarzyła się polskim czytelnikom także z gromadą różnorodnych zwierzaków, zamieszkujących górską chatę pod Wierchami. 

,,POPR-ańcy. Chata pod Wierchami” to nowa książka Anny Sakowicz, znanej m.in. z ,,Listy do A.”. Ukazała się na stronie Legimi.pl jako ebook oraz audiobook. Miałam przyjemność wysłuchać 5-rozdziałowej opowieści w formie słuchowiska, które oferuje nie tylko świetną zabawę, ale i wtłacza w głowy czytelników ważne informacje dotyczące odpowiedzialnego eksplorowania górskich szczytów!

Pies lawinowy Gambit

Narratorem i zarazem głównym bohaterem ,,POPR-ańców. Chaty pod Wierchami” jest pies owczarek niemiecki o imieniu Gambit. To doświadczony, dumny ze swojego pochodzenia i nieco zarozumiały pracownik w stanie spoczynku Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie przebywa na rekonwalescencji po urazie, w tytułowej chacie pod Wierchami gdzie mieszka ze swoimi ludzkimi opiekunami oraz masą przygarniętych zwierząt.

W skład wesołej gromady wchodzą m.in.: kot Pepe, kotka Ośka, szczur Scul czy papuga Oda – a to wyłącznie bywalcy domu, nie licząc rogatych i pierzastych mieszkańców obejścia. Gambit sprawuje nad całym tym zamieszaniem swego rodzaju rolę przywódcy. Choć doświadczony w górskich przełęczach, czuje się odpowiedzialny za ludzi i zwierzęta, ponieważ od jakiegoś czasu nie może brać udziału w akcjach ze swoim opiekunem Michałem.

Popaprańcy i armagedon

Pewnego jednak dnia ich, i tak już szalony świat, staje się jeszcze bardziej nieprzewidywalny. Kiedy druga z ludzkich opiekunek Emilka – określana przez Gambita jako ta z niezwykłą mocą, potrafiąca z cierpienia ulepić szczęście – przynosi do domu… pięć szczeniąt porzuconych pod weterynaryjną lecznicą! 

Jak nad stadem zapanuje dorosły pies? Czy maluchy odnajdują się w nowym otoczeniu? I dlaczego papuga o imieniu Oda będzie wykrzykiwać epitety o psożercach, popaprańcach oraz lamenty o… armagedonie?

Wskazówki dla wyruszających w góry

,,POPR-ańcy. Chata pod Wierchami” to pierwsza z serii książka, która przyciągnie do siebie czytelników ze względu na niesamowitych bohaterów i świetne poczucie humoru. Porusza aktualne tematy takie jak wojna w Ukrainie czy… inflacja, przytaczając zabawny punkt widzenia zwierzaków, gdzie inflacja czai się jakby na półkach sklepu zoologicznego.

W lekturze wspomniana zostaje także górska gwara, dzięki czemu można dowiedzieć się czym są kierpce, serdak lub kim są Cepry. Przede wszystkim jednak istotne wydają się rady samego Gambita, który dzieli się wiedzą:

  • jakie buty zakładać na górskie wycieczki,
  • dlaczego warto poinformować innych, gdy wychodzi się na szlak,
  • co ma takiego w sobie czekolada i dlaczego nie dzielić się słodyczami ze zwierzętami,
  • jak rozpoznawać symptomy zbliżającej się burzy.

A to zaledwie namiastka tego, co można znaleźć w ,,POPR-ańcy. Chata pod Wierchami”!

Audiobook dla dzieci

Trzeba dodatkowo przyznać, że realizacja książki jako audiobooka udała się znakomicie! Efekty dźwiękowe, niemal 2 godziny słuchania, a przy tym wygodna obsługa z poziomu aplikacji Legimi sprawia, że do ,,POPR-ańców” aż chce się wracać! 

A będzie do tego okazja już wkrótce, ponieważ książka ma zakończenie otwarte, co oznacza, że będzie trzymać w niepewności czytelników i słuchaczy aż do kolejnego tomu.

Polecam ją wszystkim powyżej 6 roku życia.

Link do strony Legimi: https://www.legimi.pl/polka/ebook-popr-ancy-chata-pod-wierchami-anna-sakowicz,b1008974.html


Poprzedni wpis
Pan Brumm jeździ konno – recenzja patronatu medialnego
Następny wpis
Hania i Kudłaty Pies – recenzja serii książek dla dzieci
Tags: +10, +11, +6, +7, +8, +9, Anna Sakowicz, audiobook, audiobooki, audiobooki dla dzieci, blog książkowy, Górale, góry, inflacja, książki dla dzieci, Labreto, Legimi, POPR-ańcy, POPR-ańcy. Chata pod Wierchami, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, słuchowisko, TOPR, Wydawnictwo Labreto, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja