Hania i Kudłaty Pies – recenzja serii książek dla dzieci

Tytuły: Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś, Hania i Kudłaty Pies. Miejsce nie z tej ziemi
Seria: Hania i Kudłaty Pies
Autor: Marcin Mortka
Ilustracje: Edyta Adamowska
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: ma dużo zalet

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies – nawet taki, który nie potrafi aportować, boi się nieznajomych i nie przepada za deszczem. Co więcej, niektórzy ludzie (a szczególnie dzieci) mają wyjątkową zdolność porozumiewania się z psami, dzięki czemu mogą przeżywać razem fantastyczne przygody!

,,Hania i Kudłaty Pies” to nowa seria od wydawnictwa Zielona Sowa! Jej autorem jest Marcin Mortka (również twórca cyklu ,,Drużyna Oka”, o którym opowiem już wkrótce). Ilustracje wykonała z kolei Edyta Adamowska. Do tej pory ukazały się:

  • Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś,
  • Hania i Kudłaty Pies. Miejsce nie z tej ziemi.

Poszukiwanie taty

Główna bohaterka Hania mieszka razem ze swoją mamą oraz Kudłatym Psem. Towarzystwa dotrzymuje jej także… dwóch skrzatów o imieniu Lampuszek i Chrupałek oraz mnóstwo tajemniczych stworków żyjących w zakamarkach pokojów czy kuchni. Cała opowieść rozpoczyna się od czerwonego albumu, który zaginął bez śladu. Dziewczynka musi go odnaleźć, żeby trafić na naprawdę poważną sprawę do rozwiązania. Z pomocą przychodzą jej oczywiście przyjaciele.

Każda z dwóch książek składa się na dwa rozdziały, łączące się w jedną, dużą opowieść. Choć przedstawiana fabuła oferuje nowe przygody, to jednak powiązane są one ze sobą głównym wątkiem – poszukiwaniem taty.


Różne emocje w książkach dla dzieci

Mama Hani pytana o tatę zmienia temat lub wymawia się wiekiem dziewczynki. Potrzeba odnalezienia ojca jest jednak na tyle duża, że bohaterka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zanim jednak do tego dojdzie, musi wykazać się odwagą w starciu z Zakanapiorem, sprytem w relacji ze sroką oraz pomysłowością podczas ratowania skrzata Apolinarego.

,,Hania i Kudłaty Pies” jest więc serią, w której bardzo dużą rolę odgrywają emocje. Historia opowiadana z punktu widzenia kilkulatki to okazja do przyjrzenia się bliżej jej potrzebom, tęsknotom i marzeniom.

Historie pełne fantazji

Książki ,,Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś”, a także ,,Hania i Kudłaty Pies. Miejsce nie z tej ziemi” przepełnione są fantazją małego dziecka. Nie brak w nich elementów magicznych, wymyślonych (lub nie!) przyjaciół, a nawet UFO przybyłego z kosmosu dzięki umiejętności odpowiednich, tanecznych kroków.

I oczywiście – motywu poszukiwań, pełen nadziei na pomyślny finał. Zakończenie serii wciąż jednak pozostaje otwarte. Czy dziewczynce uda się osiągnąć cel? I w jaki sposób pomogą jej w tym pozostali bohaterowie?

Bogato ilustrowana seria ,,Hania i Kudłaty Pies” to książki, które mogą być dobrym treningiem do samodzielnego czytania. Polecam je dzieciom powyżej 5 roku życia, z nadzieją, że nie będą próbowały naśladować głównej bohaterki w jeżdżeniu na psie – nie każdy jest wystarczający dużo, żeby go to nie obeszło.

Linki do strony wydawnictwa:

https://www.zielonasowa.pl/hania-i-kudlaty-pies-ktos-albo-cos-28438.html

https://www.zielonasowa.pl/hania-i-kudlaty-pies-miejsce-nie-z-tej-ziemi-30232.html


Poprzedni wpis
POPR-ańcy. Chata pod Wierchami – recenzja audiobooka
Następny wpis
Dorosłość. Wyznania – recenzja książki
Tags: +5, +6, +7, +8, 2023, blog książkowy, Edyta Adamowska, Hania i Kudłaty Pies, Hania i Kudłaty Pies. Ktoś-albo-Coś, Hania i Kudłaty Pies. Miejsce nie z tej ziemi, książki dla dzieci, książki do samodzielnego czytania, książki przygodowe, książki z obrazkami, Marcin Mortka, pies, poszukiwanie taty, przygody, skrzaty, Wydawnictwo Zielona Sowa, Zielona Sowa

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja