Pan Brumm jeździ konno – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Pan Brumm jeździ konno
Seria: Pan Brumm
Autor: Daniel Napp
Ilustracje: Daniel Napp
Tłumaczenie: Elżbieta Zarych
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Galopujemy w stronę następnej przygody! Pan Brumm to jedna z ciekawszych serii książek obrazkowych na polskim rynku. Dlaczego? Ponieważ łączy w sobie humorystyczną treść z wizualnymi dopowiedzeniami. Liczy się z inteligencją młodych czytelników i pozwala im samodzielnie wyszukiwać różnych ciekawostek związanych lub mniej ścisłych z fabułą. 

,,Pan Brumm jeździ konno” jest czternastą pozycją, która dzięki staraniom wydawnictwa Bona ukazała się w polskim przekładzie. Ich autorem jest Daniel Napp – młody niemiecki twórca książek dla dzieci. Na stronie znajdziecie recenzje:

Miło mi poinformować, że tytuł ,,Pan Brumm jeździ konno” objęłam swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym! 

Stadnina Kopytkowo

Akcja książki rozgrywa się w stadninie o uroczej nazwie Kopytkowo, gdzie tytułowy pan Brumm razem z przyjaciółmi – złotą rybką o imieniu Kaszalot, Borsukiem specjalistą od jeździectwa i Pstryczkiem przyjechali, żeby razem pojeździć na kucykach. Na miejscu okazało się jednak, że pan Brumm ze względu na swoje gabaryty jest zmuszony jeździć wyłącznie na mule, który jako jedyny ma wystarczająco dużo siły, aby go unieść.

Niestety muł ma jeden, dość poważny defekt – jest strasznym łasuchem! 

Sposób na muła

Kiedy więc pan Brumm stara się rozkoszować przejażdżką, muł ma na ten dzień inne plany. Początkowo zwabiony zapachem jeżyn, zapuszcza się w krzaki, zupełnie zbaczając z wytyczonej trasy. Im dalej – tym więcej pokus czeka na żarłocznego muła, a pan Brumm swoim znanym zwyczajem, zupełnie nie wie, co z nim zrobić. 

Do czasu, ponieważ szybko znajduje doskonałe rozwiązanie, które sprawia, że nie tylko bezpiecznie wracają do stadniny, ale przyjacielski niedźwiedź nabiera apetytu na kolejne przejażdżki! 

Książka obrazkowa z niespodziankami

,,Pan Brumm jeździ konno” to pozycja z doskonałą proporcją ilustracji do tekstu. Zachęca odbiorców do jednoczesnego i zaangażowanego śledzenia zarówno obrazków jak i narratora, ponieważ niektóre niuanse fabuły mogą wydarzyć się wyłącznie w formie rysunków! 

Dodatkowo autor pozwolił sobie na mnóstwo drobnych żartów wizualnych, umieszczając np. zagubionego banana na gruszy, trybunę kibicujących myszy, dziuplę zamykaną na zamek błyskawiczny czy słynne kręgi w zbożu. 

Książki o jeździe konnej

Nie można jednak zapominać, że ,,Pan Brumm jeździ konno” to w lwiej części przecież książka o… jeździe konnej! Czytelnicy mogą wyłapać z niej takie przydatne sformułowania jak np. stanąć dęba czy kłus. Na wyklejkach znajduje się też przydatne ,,Pan Brumm i Pstryczek uczą, jak pielęgnować konie”. W tej części zwizualizowano przede wszystkim zabiegi, gdzie wykorzystano takie oprzyrządowania jak: kopystka, kardacz lub zgrzebło.

Polecam ,,Pan Brumm jeździ konno” wszystkim czytelnikom powyżej 4 roku życia. To książka pełna gagów, doskonałego poczucia humoru oraz oferująca świetne ilustracje w dużym formacie.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwobona.pl/pl/p/Pan-Brumm-jezdzi-konno/174


Poprzedni wpis
Sekretne życie – recenzja przyrodniczej serii dla dzieci
Następny wpis
POPR-ańcy. Chata pod Wierchami – recenzja audiobooka
Tags: +4, +5, +6, +7, 2023, blog książkowy, Bona, Daniel Napp, Elżbieta Zarych, jazda konna, jeździectwo, koń, konie, książka humorystyczna, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki o jeździectwie, książki o koniach, niedźwiedź, Pan Brumm, Pan Brumm jeździ konno, patronat, patronat medialny, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Bona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja