Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś

Seria: Kazik Pegazik

Autor: Philip Reeve

Ilustracje: Sarah McIntyre

Tłumaczenie: Iwona Libucha

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Czy jedzenie herbatniczków może być niebezpieczne? Nie, pod warunkiem, że nie jest się grubiutkim latającym kucykiem, który słynie z miłości do herbatniczków właśnie. Kiedy w miasteczku Wkrętki pewien tajemniczy złodziej zaczyna kraść wyłącznie ciasteczka, podejrzenia bardzo szybko padają na… Kazika Pegazika!

Muszę przyznać, że bardzo czekałam na kolejny (już trzeci!) tom o przygodach Maksa, Duśki oraz latającego kucyka. ,,Kazik Pegazik” to seria, którą z nieskrywaną dumą obejmuję swoim patronatem medialnym. Każda książka charakteryzuje się fantastycznym poczuciem humoru, jest pełna obrazków i ma wygodny, niewielki format, dzięki czemu można wziąć ją ze sobą na wiele wakacyjnych wypraw.

Jeżeli jeszcze nie znacie tej serii, koniecznie zerknijcie do poprzednich recenzji:

– ,,Kazik Pegazik”,

– ,,Kazik Pegazik i wielka ucieczka”.

W najnowszej – ,,Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś” Philipa Reeve z ilustracjami Sarah McIntyre czeka na czytelników naprawdę mnóstwo emocji! Miejscowa policja w składzie dwóch osób – sierżanta Kurzastopa oraz posterunkowej O’Raany zamierza wytropić i ująć sprawcę kradzieży ciasteczek, które miały miejsce we wszystkich sklepach oraz domach. Kiedy podejrzenia padają na tytułowego Kazika i policja zamierza go zaaresztować, Maks wraz ze swoją siostrą postanawiają chronić ukochanego konika i uciekają. Stawiają sobie za cel odnalezienie prawdziwego przestępcy i niezwłoczne wydanie go policji.

Rodzeństwo knuje sprytną intrygę, której celem jest zwabienie złoczyńcy prosto pod ich nosy. To właśnie w tym kluczowym momencie dowiadują się, kto stoi za znikaniem ciastek i dlaczego podejrzenia padły na ich Kazika!

Autorzy książki zostawiają nam trochę poszlak, które co bardziej uważnym czytelnikom dadzą sporo do myślenia! W historii pojawi się także kilka postaci, które poznaliśmy już w częściach poprzednich. Właśnie z tego również powodu, dobrze jest najpierw przeczytać tom 1 i 2, żeby – nie tylko uwierzyć w niewinność Kazika, ale i poznać poprzednie przygody bohaterów, które mogą wiele powiedzieć o motywacji innych postaci z książki.

,,Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś” to lektura, którą czyta się niezwykle przyjemnie. To w zasadzie połączenie powieści detektywistyczno-kryminalnej dla dzieci, z fantastyką, historią przygodową i… komedią! Wydawnictwo Akapit Press ma jeszcze jedną taką serię, w której cudowny, absurdalny humor rozśmieszy każde dziecko, czyli ,,Brygada Brawurowych Kur. Jednak o ile historie o Kaziku mogę polecić już bardzo młodym czytelnikom i słuchaczom (powyżej 6 lat), o tyle BBK to lektura dla nieco starszych osób, najlepiej takich powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/dla-dzieci/kazik-pegazik-i-ciacho-rabus-604.html


Poprzedni wpis
Miś i Ciemność – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Król Myszy – recenzja książki, która wydarzyła się naprawdę
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2021, Akapit Press, blog książkowy, ciasteczka, humorystyczne książki dla dzieci, Iwona Libucha, Kazik Pegazik, Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś, kradzież, książki dla dzieci, kucyk, latający kucyk, patronat medialny, pegaz, Philip Reeve, recenzje książek, Sarah McIntyre, Wydawnictwo Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja