Brygada Brawurowych Kur 3 – przedpremierowa recenzja patronatu!

 

Tytuł: Brygada Brawurowych Kur 3

Seria: Brygada Brawurowych Kur

Autor: Adam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

BBK, czyli Brygada Brawurowych Kur powraca – i to powraca w wielkim stylu! Trzecia części humorystycznej serii o zmilitaryzowanym drobiu przynosi nowe przygody, jeszcze więcej emocjonującej akcji oraz znanych i zupełnie świeżych bohaterów!

 

Miło mi także donieść, że objęłam (tak jak poprzednie tomy: ,,Brygada Brawurowych Kur 1 oraz ,,Brygada Brawurowych Kur 2”) ,,Brygadę Brawurowych Kur 3” również swoim patronatem medialnym! Autorem serii jest pisarz Adam Skrodzki, który określa siebie m.in. jako: ,,Z wykształcenia logistyk, z powołania literat, z bożej łaski szachista.”

 

 

 

W najnowszym tomie, którego okładka niepokojąco przypomina klasę, główny bohater – jedenastolatek Daniel Słowiński niespodziewanie zyskuje nowych, szkolnych kolegów. Nie uprzedzając jednak akcji, zacznijmy od początku. 

 

Brygada Brawurowych Kur na dobre zadomowiła się w miasteczku. Po spektakularnych akacjach z poprzednich dwóch tomów, uznana została za lokalnych bohaterów, a burmistrz przyznał im nawet osobiste dowody. Nic co dobre nie trwa jednak wiecznie. Porządny włodarz miasta udaje się na zasłużoną emeryturę, a na stołku zasiada bardzo nieprzyjemna pani burmistrz – Halina Pierzyna. Halina jest, nie przymierzając, niemal polską wersją Dolores Umbridge. Kury mają totalnie przechlapane, a nowa burmistrzyni wpada na iście szatański plan. 

 

Jednym z kolejnych wątków, który także z pewnością zainteresuje dużą liczbę czytelników jest YouTube. A właściwie to, co kury zdecydowały się z nim zrobić. Każda postanowiła założyć własny, tematyczny kanał, na którym będzie publikować swoje bardzo popularne treści. Jak to się skończyło? No cóż, o małe piórko, a doszłoby do prawdziwej katastrofy!

 

 

 

,,Brygada Brawurowych Kur 3” niczym nie odstaje od poprzednich części serii, a mogę nawet zaryzykować stwierdzeniem, że jest jednym z moich ulubionych tomów! Oprócz oczywiście doskonałego poczucia humoru i wartkiej akcji, pojawiają się w niej także tematy ważne dla współczesnych nastolatków. Autor sprawnie wplata w fabułę kwestie nękania w szkole (i radzenia sobie z opryszkami), odpowiedzialnego tworzenia treści do internetu, ale także pokazuje jak być ich świadomym odbiorcą. 

 

Przygody ilustrują świetne rysunki Kasi Cerazy. Jest ich dużo, są wykonane z przymrużeniem oka i doskonale oddają charakter całej serii. 

Muszę przyznać, że nie mogę się już doczekać zapowiadanej, czwartej części Brygady Brawurowych Kur. Podobno w kolejnej książce, główne bohaterki zostaną wysłane do prawdziwego wojska!

 

Polecam BBK wszystkim czytelnikom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/dla-dzieci/brygada-brawurowych-kur-3-602.html  

PREMIERA już 31.05.2021 roku!

 

 

Poprzedni wpis
Andromeda, czyli długa droga do domu – recenzja
Następny wpis
O żółwiu, który chciał spać – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2021, Adam Skrodzki, Akapit Press, blog książkowy, Brygada Brawurowych Kur, Brygada Brawurowych Kur 3, humorystyczne książki, Katarzyna Cerazy, książki dla dzieci, książki dla dzieci które nie lubią czytać, książki dla dzieci o kanale na Youtubie, książki o kurach, książki z humorem dla dzieci, kury, nowości książek dla dzieci, patronat medialny, recenzent książek, recenzje książkowe, Wydawnictwo Akapit Press, Youtube

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja