Brygada Brawurowych Kur 4 – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Brygada Brawurowych Kur 4

Seria: Brygada Brawurowych Kur

Autor: Adam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Z nieukrywaną przyjemnością powracam do świata, gdzie kury zamiast bezmyślnie gdakać, biorą sprawy w swoje… pióra i zostają komandoskami!

 

Adam Skrodzki napisał już czwarty tom ,,Brygady Brawurowych Kur”, który ponownie objęłam swoim patronatem medialnym! Ta pełna wybornego humoru seria, nawiązująca do współczesnych realiów (i z mnóstwem ,,smaczków” dla dorosłych), zachęca do czytania nawet najbardziej opornych na literaturę!

Zerknijcie do recenzji poprzednich tomów:

 

Lekturę umilają czarno-białe ilustracje Kasi Cerazy, a mały i poręczny format pozwala wyruszyć z książką w każdą przygodę!

 

 

 

Czy brzmią dla Was znajomo takie nazwiska jak: Jonasz Kornik-Mikser, Tymon Gołodynia, Hieronim Gaciedrzewicz, Honorata Kiwana-Gąska czy Hanna Lewar-Boska? W ,,Brygada Brawurowych Kur 4” tytułowe bohaterki ponownie wpadną po uszy i będą musiały się zmierzyć nie tylko z politykami czy gwiazdami fitnessu, ale i wyruszą na prawdziwy front.

 

Można powiedzieć, że w tej nowości Adama Skrodzkiego akcja dzieli się nam na dwie części. Z jednej strony pozostajemy w lokalnych rejonach BBK oraz 12-letniego już Daniela Słowińskiego i jego dziewczyny Sylwii, a z drugiej, z dokładnie połową kur przenosimy się do Afganistanu. Tekst nie uwzględnia jednak obecnej sytuacji politycznej w tym kraju i jest raczej pełnym nadziei spojrzeniem na perspektywę jego odbudowy oraz odrodzenia.

 

Mamy więc równolegle prowadzone dwa główne wątki, które same też są naszpikowane ciekawymi historiami. Pojawiają się w czwartym tomie bohaterowie znani oczywiście już z części poprzednich. Jednym z nich jest dozorca-złota rączka, który ze swoim uzależnieniem od wysokoprocentowych trunków, daje się namówić psychologowi-trenerowi personalnemu na zmienianie własnego życia. Wątek ten z jednej strony jest prześmiewczy, ale z drugiej porusza ważne zagadnienia – takie jak troska o stan psychiczny czy możliwość spełniania marzeń. 

 

 

 

 

Nie da się pominąć także, że Daniel był w ,,Brygadzie Brawurowych Kur 4” raczej obserwatorem niż uczestnikiem akcji, ale dzięki temu mogliśmy się z nim lepiej utożsamić. Podobnie jak czytelnicy trzymał kciuki za swoje kurze przyjaciółki i z niepokojem oraz fascynacją wypatrywał kolejnych splotów akcji.

 

Kto czekał na jakąś jedną, dużą konkretną akcję, być może nie zostanie do końca usatysfakcjonowany, bo to raczej książka, która skupia w sobie wiele smakowitych tematów. Wydawnictwo Akapit Press jednak już teraz zapowiada kolejny tom, także możemy mieć nadzieję, że za chwilę ujrzymy BBK w spektakularnej akcji na… własnym podwórku!

 

Polecam tę część dzieciom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/glowna/brygada-brawurowych-kur-4-609.html

 

Poprzedni wpis
Pstryk! Ale historia! – recenzja
Następny wpis
Co to jest ten śnieg? – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2021, Adam Skrodzki, Akapit Press, Brygada Brawurowych Kur, Brygada Brawurowych Kur 4, humor, Katarzyna Cerazy, książki dla dzieci, książki dla dzieci do pośmiania się, kury, patronat medialny, recenzent książek, recenzje, Wydawnictwo Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja