Brygada Brawurowych Kur 4 – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Brygada Brawurowych Kur 4

Seria: Brygada Brawurowych Kur

Autor: Adam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Z nieukrywaną przyjemnością powracam do świata, gdzie kury zamiast bezmyślnie gdakać, biorą sprawy w swoje… pióra i zostają komandoskami!

 

Adam Skrodzki napisał już czwarty tom ,,Brygady Brawurowych Kur”, który ponownie objęłam swoim patronatem medialnym! Ta pełna wybornego humoru seria, nawiązująca do współczesnych realiów (i z mnóstwem ,,smaczków” dla dorosłych), zachęca do czytania nawet najbardziej opornych na literaturę!

Zerknijcie do recenzji poprzednich tomów:

 

Lekturę umilają czarno-białe ilustracje Kasi Cerazy, a mały i poręczny format pozwala wyruszyć z książką w każdą przygodę!

 

 

 

Czy brzmią dla Was znajomo takie nazwiska jak: Jonasz Kornik-Mikser, Tymon Gołodynia, Hieronim Gaciedrzewicz, Honorata Kiwana-Gąska czy Hanna Lewar-Boska? W ,,Brygada Brawurowych Kur 4” tytułowe bohaterki ponownie wpadną po uszy i będą musiały się zmierzyć nie tylko z politykami czy gwiazdami fitnessu, ale i wyruszą na prawdziwy front.

 

Można powiedzieć, że w tej nowości Adama Skrodzkiego akcja dzieli się nam na dwie części. Z jednej strony pozostajemy w lokalnych rejonach BBK oraz 12-letniego już Daniela Słowińskiego i jego dziewczyny Sylwii, a z drugiej, z dokładnie połową kur przenosimy się do Afganistanu. Tekst nie uwzględnia jednak obecnej sytuacji politycznej w tym kraju i jest raczej pełnym nadziei spojrzeniem na perspektywę jego odbudowy oraz odrodzenia.

 

Mamy więc równolegle prowadzone dwa główne wątki, które same też są naszpikowane ciekawymi historiami. Pojawiają się w czwartym tomie bohaterowie znani oczywiście już z części poprzednich. Jednym z nich jest dozorca-złota rączka, który ze swoim uzależnieniem od wysokoprocentowych trunków, daje się namówić psychologowi-trenerowi personalnemu na zmienianie własnego życia. Wątek ten z jednej strony jest prześmiewczy, ale z drugiej porusza ważne zagadnienia – takie jak troska o stan psychiczny czy możliwość spełniania marzeń. 

 

 

 

 

Nie da się pominąć także, że Daniel był w ,,Brygadzie Brawurowych Kur 4” raczej obserwatorem niż uczestnikiem akcji, ale dzięki temu mogliśmy się z nim lepiej utożsamić. Podobnie jak czytelnicy trzymał kciuki za swoje kurze przyjaciółki i z niepokojem oraz fascynacją wypatrywał kolejnych splotów akcji.

 

Kto czekał na jakąś jedną, dużą konkretną akcję, być może nie zostanie do końca usatysfakcjonowany, bo to raczej książka, która skupia w sobie wiele smakowitych tematów. Wydawnictwo Akapit Press jednak już teraz zapowiada kolejny tom, także możemy mieć nadzieję, że za chwilę ujrzymy BBK w spektakularnej akcji na… własnym podwórku!

 

Polecam tę część dzieciom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/glowna/brygada-brawurowych-kur-4-609.html

 

 

Poprzedni wpis
Pstryk! Ale historia! – recenzja
Następny wpis
Co to jest ten śnieg? – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja