Brygada Brawurowych Kur 2 – recenzja patronatu!

 

Tytuł: ,,Brygada Brawurowych Kur 2”

Seria: Brygada Brawurowych Kur

Autor: Adam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2020 

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pamiętacie jak latem ukazała się pierwsza część ,,Brygady Brawurowych Kur”? Była to niezwykle świeża i pomysłowa lektura dla starszych uczniów szkoły podstawowej, która zyskała rzesze fanów w całej Polsce!

Brygada Brawurowych Kur – recenzja premierowa!

 

Zupełnie nie dziwi mnie więc fakt, że już w grudniu Wydawnictwo Akapit Press zdecydowało się wydać kolejny, bo drugi tom historii o odważnych kurach i pewnym, zaprzyjaźnionym z nimi chłopcu. 

 

Daniel Słowiński jest już prawie nastolatkiem, ale wciąż wiele spraw jeszcze go zadziwia. Kiedy pewnego dnia w jego miasteczku zaczynają pojawiać się na ścianach tajemnicze graffiti, nawet on nie potrafi prawidłowo obstawić, kto może stać za tego typu występkami. Gdy już każda powierzchnia płaska, a nawet fragmenty garderoby są pokryte farbą, do rozwiązania tej uciążliwej zagadki zostają zaproszeni specjaliści…

 

 

 

Brygada Brawurowych Kur to oddział kurzych komandosów (komandosek?), które zgodnie z żołnierskimi zasadami pilnują porządku i rozwiązują konflikty. To właśnie one zostały wytypowane do wytropienia podejrzanych oraz przyłapania ich na gorącym uczynku. Niezbędny w tej misji okazał się także nijaki detektyw Bródkowski, którego nie tylko nazwisko brzmi podejrzanie znajomo!

 

W książce można odnaleźć mnóstwo nawiązań, które być może dla dzieci nie będą tak oczywiste jak dla dorosłych, ale tym drugim z pewnością sprawią ogromną frajdę! Niezmiennie pojawia się tutaj też bardzo charakterystyczne poczucie humoru autora. Mam jednak wrażenie, że przy okazji drugiej części nieco spoważniał – pierwsza była niekontrolowanym wybuchem żartów słownych! Trzymam kciuki, żeby w zapowiadanej trzeciej części znowu pojawiła się ta typowa dla debiutu nonszalancja.

 

,,Brygada Brawurowych Kur 2” to także powiew nowoczesności (jakże dosłownie!), który w połączeniu z kilkoma kultowymi przedmiotami pojawiającymi się w tej historii, stanowi ciekawą kombinację, która z pewnością spodoba się czytelnikom.

 

 

 

Urozmaiceniem są bezbłędne ilustracje Kasi Cerazy, potrafiącej doskonale ująć kurze personalia, nadając każdej z nich indywidualnego sznytu i charakteru.  

Nie jest to książka, która obroni się samym wydaniem (myślę, że najbardziej istotnym było tu zminimalizowanie kosztów), ale to też nie dlatego się po nią sięga. To opowieść, którą można przeczytać podczas jednego wieczora i pożyczyć kolegom lub koleżankom, żeby wspólnie pogadać o zastosowanych wojennych metodach i użytej w pościgu technologii. 

 

Jeżeli macie ochotę lepiej poznać autora i dowiedzieć się trochę o serii, polecam ten mini wywiad: https://bajkochlonka.pl/2020/06/24/5-pytan-do-adama-skrodzkiego-czyli-kto-jest-po-drugiej-stronie-ksiazki/

,,Brygada Brawurowych Kur 2” będzie ciekawą książką dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/dla-dzieci/brygada-brawurowych-kur-2-586.html

 

 

Poprzedni wpis
Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami? – recenzja
Następny wpis
Przeszłość przyszłości – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2020, Adam Skrodzki, Akapit Press, blog książkowy, Brygada Brawurowych Kur, Brygada Brawurowych Kur 2, drony, humorystyczne książki dla dzieci, Katarzyna Cerazy, książki dla dzieci, kura, kury, patronat medialny, recenzent książek, recenzje książkowe, Wydawnictwo Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja