Kazik Pegazik i wielka ucieczka – recenzja

Tytuł: ,,Kazik Pegazik i wielka ucieczka”

Seria: Kazik Pegazik

Autor: Philip Reeve

Ilustracje: Sarah McIntyre

Tłumaczenie: Iwona Libucha

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Słodycze to same zmartwienia! Jak się okazuje, mogą wpędzić nie tylko w kłopoty ze złym uzębieniem, ale dodatkowo zwabić w bardzo niebezpieczną pułapkę!

,,Kazik Pegazik i wielka ucieczka” to drugi tom humorystycznej i pełnej uroku serii doskonałego duetu – Philipa Reeve oraz Sarah McIntyre! Podobnie jak przy poprzedniej części, tą także miałam przyjemność objąć patronatem medialnym! 

Tym razem jednak przez większość fabuły latającemu kucykowi nie będzie w swoich perypetiach towarzyszył Maks – jego najlepszy przyjaciel i opiekun, ale siostra Maksa Duśka. Dziewczyna wpakuje ich w naprawdę poważne kłopoty, tylko dlatego, żeby spotkać się ze swoją idolką muzyki pop.

Wszystko jednak rozpocznie się od odwiedzin Baza Łebskiego, menadżera piosenkarki, który będzie próbował namówić rodzinę do… sprzedania Kazika. Wraz ze swoją pracodawczynią ,,kompletują” niezwykłe zwierzęta do ogrodu w nowym domu wokalistki i pegaz byłby nie lada gratką w tej osobliwej kolekcji. 

Pewnie domyśliliście się już po tytule, że kucyk finalnie trafi do tego nieprzyjemnego miejsca. Jak to się stanie? W jaką intrygę wpląta go młodzieńczy podziw? I jaką rolę odegra w tej całej historii sam Maks? Tego z pewnością nie zdradzę, żeby nie popsuć świetnej zabawy!

Tak jak w pierwszej części ,,Kazika Pegazika”, tutaj także możecie się spodziewać wielu ilustracji, dużego rozmiaru czcionki ułatwiającego samodzielne czytanie oraz emocjonujących zwrotów akcji! 

Bohaterowie nawiążą nowe przyjaźnie, ci, którzy początkowo wydawali się czarnymi charakterami, zostaną oczyszczeni z zarzutów, a Duśka przekona się, że nigdy nie powinna narażać swoich przyjaciół na niebezpieczeństwo (z pewnością zmieni się także nastawienie niektórych postaci do słodyczy – oczywiście w ramach rozsądku).

Mimo pozorów ,,Kazik Pegazik i wielka ucieczka” choć kojarząca się przede wszystkim z dobrą zabawą, jest też książką, która przemyca wiele wartościowych treści. Szacunek do zwierząt, wolność, i wiara w przyjaciół to tylko kilka kwestii, które zostają w niej poruszone.

Można ją czytać bez znajomość pierwszej części, ale zdecydowanie polecam poznawanie losów Kazika w kolejności chronologicznej! 

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom powyżej 5. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.akapit-press.pl/dla-dzieci/kazik-pegazik-i-wielka-ucieczka-578.html

 

Poprzedni wpis
Koniberki – recenzja
Następny wpis
Jak naśladujemy naturę? – recenzja premierowa
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2020, Akapit Press, blog o książkach, humor, humorystyczne książki dla dzieci, Iwona Libucha, Kazik, Kazik Pegazik, Kazik Pegazik i wielka ucieczka, koń, konie, książki dla dzieci, książki do nauki czytania, książki z humorem, nowości książkowe, patronat medialny, pegaz, Philip Reeve, Sarah McIntyre, Wydawnictwo Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja