fbpx

Miś i Ciemność – recenzja przedpremierowa

Miś i Ciemność – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Miś i Ciemność

Autorzy: Anna Korolevska, Maciek Sterło-Orlicki

Wydawnictwo: Rabbit & Friends

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Czy istnieje jakakolwiek możliwość, żeby mały, biały miś polubił się z ciemnością? Jak oswoić coś, czego nie widać, co przysłania wszystko inne i… co samo jest jedną wielką zagadką?

 

,,Miś i Ciemność” to pełna uroku, ślicznie wydana książka, która pokazuje dzieciom, że warto słuchać mamy, być odważnym oraz, że nawet w ciemności można znaleźć przyjaciela. Jej autorami są Anna Karolevska oraz Maciek Sterło-Orlicki. Książka jest debiutem polskiej marki Rabbit & Friends, która do tej pory znana była z uroczych lampek dla najmłodszych (dokładnie tych, które widoczne są na zdjęciach. Uważam jednak, że zasługują na osobny wpis, więc opowiem o nich więcej już niebawem).

 

 

Widać wyraźnie, że książka jest dopracowana pod każdym względem. Bardzo dobrze przemyślana została cała idea – marka, która zajmuje się rozświetlaniem dziecięcych pokojów, wydaje pozycję, gdzie oswajany jest temat ciemności. Co więcej, głównym bohaterem książki jest biały miś – dokładnie taki jak jedna z lampek w ofercie Rabbit & Friends.

 

Za pośrednictwem poetyckiego, ale zarazem przystępnego języka poznajemy historię małego bohatera, którego mama poprosiła, żeby zaczekał na nią w konkretnym miejscu. Miś w związku z tym, że kochał bardzo swoją mamę, postanowił jednak nazrywać jej kwiatów. W tym celu musiał przejść kawałek i niemal nie zauważył jak z pięknego popołudnia, zrobiła się ciemna noc – i to w dodatku w samym sercu lasu.

 

Bohater przestraszył się. Znalazł się w zupełnie nowej sytuacji. Miejsce nie kojarzyło mu się z domem i po prostu zaczął tęsknić za mamą. Kiedy jednak ktoś się do niego odezwał, okazało się, że spotkał samą Ciemność, która także ma sporo powodów do zmartwień.

 

 

 

To dopiero początek wielkiej przygody tytułowego misia, który gdy tylko znajduje się w opresji, w doskonałym momencie trafia w bezpieczne ramiona mamy. ,,Miś i Ciemność” jest bajką w której poruszanych jest wiele istotnych kwestii, ale której główne przesłanie można określić jako – pokonywanie małych straszków, w otoczeniu osób, którym ufamy i przy których czujemy się bezpiecznie. 

 

Akwarelowe, miękkie ilustracje pomogą wspólnie dziecku oraz rodzicowi zagłębić się w tę opowieść, jednocześnie pozwalając się przekonać, że ciemność ma bardzo dużo zalet – jedną z nich jest możliwość rozświetlenia jej przez jasność. 😉

 

Ta wymowna bajka kończy się oczywiście happy endem, pozwalając misiowi trochę urosnąć i stać się jeszcze bardziej wyjątkowym misiem, niż dotychczas. 

 

 

 

Jestem przekonana, że zauroczy starszych i młodszych czytelników oraz słuchaczy powyżej 3 roku życia. Polecam ją do czytania o każdej porze dnia, ale najlepiej – w obecności włączonej lampki. 😉 

 

UWAGA: jeszcze tylko przez chwilę (do 25.07.2021 roku), z kodem: CIEMNOSC , macie na stronie Rabbit & Friends 15% zniżki na tę książkę. Polecam skorzystać!

https://rabbitandfriends.eu/pl/glowna/60-mis-i-ciemnosc.html

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment