fbpx

Rok na targu – recenzja przedpremierowa!

Rok na targu – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Rok na targu”

Seria: Rok w…

Ilustracje: Jola Richter – Magnuszewska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Rok w…” to bardzo popularna seria książek dla najmłodszych. Ich najbardziej charakterystycznymi cechami jest oczywiście tematyka, która pokazuje, w zależności od tytułu, zjawiska czy miejsca, które dzieją się na przestrzeni 12 miesięcy. Oprócz tego książki z tej serii wyróżniają się dużym formatem A4, grubymi, kartonowymi stronami oraz zbliżoną estetyką, chociaż każdy tytuł tworzy inny artysta.

 

Do tej pory w ramach serii zostały wydane następujące pozycje:

– Rok w mieście (Katarzyna Bogucka),

– Rok w lesie (Emilia Dziubak),

– Rok w przedszkolu (Przemysław Liput) – recenzja na stronie już wkrótce!,

– Rok na wsi (Magdalena Kozieł – Nowak),

– Rok w Krainie Czarów (Maciej Szymanowicz).

 

Oficjalna premiera ,,Rok na targu” będzie miała miejsce 01.08.2018 roku, czyli już za kilka dni (książkę można teraz zamawiać w przedsprzedaży)!

 

 

 

 

Czytając opisy bohaterów na pierwszej rozkładówce, można odnieść wrażenie, jakby znało się ich od bardzo dawna. Wszyscy są bardzo charakterystyczni i doskonale odzwierciedlają typowe sylwetki różnych osobowości, które znamy z własnego otoczenia.

 

To targowisko ma bardzo współczesnych bywalców. Jest chłopak, który zajmuje się posiłkami wegetariańskimi. Jest staruszka Skrzatula, która zajmuje się modnym teraz zielarstwem. Jest Marianna, która szyje i tworzy z niczego fantastyczne zabawki. Oprócz nich, jest także wiele innych osób, bez których nie wyobrażamy sobie obrazu pełnego społeczeństwa.

 

Każde dwie strony to oczywiście każdy kolejny miesiąc. Książka rozpoczyna się od stycznia, a kończy na krótkim quizie. Zarysowane są pory roku i różne warunki atmosferyczne. Każdy miesiąc to także charakterystyczny dla niego kolor. W styczniu i lutym dominuje biel, w maju jest zielono, a w październiku brązowo – pomarańczowo.

 

 

 

 

Ilustracje są pełne żywych barw, w ładnej, kształtującej gust dziecka stylistyce. Może są nieco bardziej płaskie i jednowymiarowe od innych części, ale to także ma swój urok.

 

Poza tym wykonanie tej książki jest ponad standard. Jeżeli znacie tę serię to na pewno wiecie o czym piszę.

 

 

 

 

,,Rok na targu” to także pretekst do rozmowy o zdrowym odżywianiu, zakupach, oszczędzaniu i wydawaniu pieniędzy, czy próba wytłumaczenia maluchowi czym jest sprzedaż i własny biznes. Ta książka daje nieskończenie wiele możliwości i chyba to jest jej największym atutem.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/rok-na-targu/2582/ksiazka.html

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--