fbpx

Czarny Kot, Biała Kotka – recenzja przedpremierowa!

Czarny Kot, Biała Kotka – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Czarny Kot, Biała Kotka”

Autor: Silvia Borando

Ilustracje: Silvia Borando

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Długo czekałam na książkę kontrastową, która oprócz samych ilustracji, niesie ze sobą jeszcze jakąś treść. ,,Czarny Kot, Biała Kotka” to krótka historia o przeciwieństwach, które świetnie się uzupełniają i wspólnie tworzą pewną całość.

 

Jej autorką jest Silvia Borando, ilustratorka włoskiego pochodzenia, która ma ogromną słabość do kolorów. Jest koordynatorką Wydawnictwa Minibombo, które stawia na prostotę w przekazie.

 

 

 

 

Książka ,,Czarny Kot, Biała Kotka” to opowieść o ciemnym kocurze, który żył w ciągu dnia i dobrze znał zwierzęta, które podobnie jak on, prowadziły dzienny tryb życia, oraz o białej jak śnieg kotce, które żyła nocą. Ona przeciwnie jak jej poprzednik, znała wszystkie nocne zwierzęta i obca jej była jasność poranka.

 

Pewnego dnia jednak, wiedzeni ciekawością, postanawiają sprawdzić jak wygląda noc i dzień. W ten sposób się poznają i zawiązuje się między nimi przyjaźń, a następnie miłość.

 

Zachwyca ich różnorodność nocy i dnia. Owocem ich uczucia jest 6 kociąt, które okazują się być koloru pomarańczowego!

 

,,Czarny Kot, Biała Kotka” jest najlepszym dowodem na to, że świat nie jest czarno-biały, ale kryje w sobie wiele niespodzianek. Może uczyć tolerancji, gdzie wiele kolorów skóry jest ogromnym atutem i wspaniałym urozmaiceniem. Zwraca także uwagę na piękno świata i przyjaźnie ponad podziałami.

 

Proste ilustracje, które wyglądają jakby były stworzone przez dzieci, nadają lekkości opowiadaniu i z łatwością trafiają do każdego czytelnika.

 

Pięknie zaprojektowana okładka, z pomarańczowym przecinkiem jest zaproszeniem do odkrycia ,,Czarnego Kota, Białej Kotki”.

 

 

 

 

 

Polecam tę książkę dzieciom już od pierwszego roku życia. Jej PREMIERA już 23-01-2019 roku!

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/czarny-kot-biala-kotka/2623/ksiazka.html#.XESKcM9KhE4

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--