W świecie małp – recenzja

Tytuł: ,,W świecie małp”

Autor: Asia Gwis

Ilustracje: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ależ zrobiło się tutaj tłoczno! Z każdej strony spogląda na czytelników przynajmniej kilku przedstawicieli różnych gatunków małp. Ich intensywne kolory łączą się z wieloma odcieniami soczystych zieleni, które je otaczają, tworząc prawdziwie energiczną mieszankę dla oczu!

 

,,W świecie małp” to nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, której autorką jest Asia Gwis. Wiele osób może kojarzyć już jej kreskę z książki ,,Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel – mogel dla dociekliwych.

 

Najnowszy tytuł jest jednocześnie jej projektem autorskim, który w całości został poświęcony najbliższym krewnym ludzi wśród zwierząt.

 

 

,,W świecie małp” to w zasadzie album składający się z ilustracji i niewielkiej ilości najbardziej istotnych komentarzy. Na pierwszy rzut oka czytelnika może uderzyć chaos mnogich elementów oraz kolorów. Trzeba chwili, żeby przestawić się na większą otwartość na bodźce, a wtedy ta książka spisze się doskonale.

 

W tym pozornym chaosie jest bowiem metoda. Autorka podzieliła pozycje na kilka kategorii. Mamy tu wzmiankę o miejscach, które zamieszkują małpy; najbardziej charakterystycznych cechach ich wyglądu; rozróżnienie na te, które żyją wysoko wśród koron drzew i na te, które upodobały sobie bardziej przyziemne bytowanie, oraz wspomina się także o ich gustach kulinarnych.

 

 

 

 

Autorka, oprócz tego, że większość małp jest podpisana, na kilku ich rodzajach skupiła się szczególnie. Cała rozkładówka poświęcona została gorylom, szympansom, orangutanom, makakom czy hulmanom (charakterystycznym małpkom zamieszkującym miasta).

 

Książka ,,W świecie małp” jednak nie tylko uczy rozróżniać różne naczelne od siebie, ale zwraca też uwagę na bardzo aktualny i ważny problem współczesnego świata. Autorka pisze, że wiele z omawianych rodzajów małp może wkrótce wyginąć, ze względu na destrukcyjną działalność człowieka. Zwraca się do dzieci, że nawet one mają wpływ na zatrzymanie tego procesu. Wystarczy, że wraz z rodzicami zaczną zwracać uwagę na etykiety produktów i ograniczą spożywanie oleju palmowego.

 

 

 

 

Książka prezentuje się pięknie i ucieszy każdego. Dla młodszych jest idealna ze względu na grube kartonowe strony, które można samodzielnie przewracać. Wielobarwne ilustracje na pewno zaangażują maluchy w jej stopniowe odkrywanie, a z pomocą rodziców poznają niezwykły świat małp.

 

Dla starszych będzie gratką właśnie dzięki wielu zawartych w niej ciekawostkom i przez wzgląd na gatunki, które są mniej popularne.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/w-swiecie-malp/2621/ksiazka.html#.XEGfcs9KhE4

 

 

 

Poprzedni wpis
Harry Potter. Różdżki. Kolekcja – recenzja
Następny wpis
Czarny Kot, Biała Kotka – recenzja przedpremierowa!
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, album, Asia Gwis, blog książkowy, ciekawostki, książka dla dzieci, książki o małpach, książki o małpach dla dzieci, małpa, małpy, Nasza Księgarnia, nowość, nowość książkowa, premiera, recenzja, recenzje książek dla dzieci, W świecie małp, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja