fbpx

W świecie małp – recenzja

W świecie małp – recenzja

Tytuł: ,,W świecie małp”

Autor: Asia Gwis

Ilustracje: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ależ zrobiło się tutaj tłoczno! Z każdej strony spogląda na czytelników przynajmniej kilku przedstawicieli różnych gatunków małp. Ich intensywne kolory łączą się z wieloma odcieniami soczystych zieleni, które je otaczają, tworząc prawdziwie energiczną mieszankę dla oczu!

 

,,W świecie małp” to nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, której autorką jest Asia Gwis. Wiele osób może kojarzyć już jej kreskę z książki ,,Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel – mogel dla dociekliwych.

 

Najnowszy tytuł jest jednocześnie jej projektem autorskim, który w całości został poświęcony najbliższym krewnym ludzi wśród zwierząt.

 

 

,,W świecie małp” to w zasadzie album składający się z ilustracji i niewielkiej ilości najbardziej istotnych komentarzy. Na pierwszy rzut oka czytelnika może uderzyć chaos mnogich elementów oraz kolorów. Trzeba chwili, żeby przestawić się na większą otwartość na bodźce, a wtedy ta książka spisze się doskonale.

 

W tym pozornym chaosie jest bowiem metoda. Autorka podzieliła pozycje na kilka kategorii. Mamy tu wzmiankę o miejscach, które zamieszkują małpy; najbardziej charakterystycznych cechach ich wyglądu; rozróżnienie na te, które żyją wysoko wśród koron drzew i na te, które upodobały sobie bardziej przyziemne bytowanie, oraz wspomina się także o ich gustach kulinarnych.

 

 

 

 

Autorka, oprócz tego, że większość małp jest podpisana, na kilku ich rodzajach skupiła się szczególnie. Cała rozkładówka poświęcona została gorylom, szympansom, orangutanom, makakom czy hulmanom (charakterystycznym małpkom zamieszkującym miasta).

 

Książka ,,W świecie małp” jednak nie tylko uczy rozróżniać różne naczelne od siebie, ale zwraca też uwagę na bardzo aktualny i ważny problem współczesnego świata. Autorka pisze, że wiele z omawianych rodzajów małp może wkrótce wyginąć, ze względu na destrukcyjną działalność człowieka. Zwraca się do dzieci, że nawet one mają wpływ na zatrzymanie tego procesu. Wystarczy, że wraz z rodzicami zaczną zwracać uwagę na etykiety produktów i ograniczą spożywanie oleju palmowego.

 

 

 

 

Książka prezentuje się pięknie i ucieszy każdego. Dla młodszych jest idealna ze względu na grube kartonowe strony, które można samodzielnie przewracać. Wielobarwne ilustracje na pewno zaangażują maluchy w jej stopniowe odkrywanie, a z pomocą rodziców poznają niezwykły świat małp.

 

Dla starszych będzie gratką właśnie dzięki wielu zawartych w niej ciekawostkom i przez wzgląd na gatunki, które są mniej popularne.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/w-swiecie-malp/2621/ksiazka.html#.XEGfcs9KhE4

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--