Zawodowcy w świecie zwierząt – recenzja

Tytuł: ,,Zawodowcy w świecie zwierząt”

Autor: Wendy Hunt

Ilustracje: Muti

Tłumaczenie: Hanna Pasierska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Niezależnie od tego w jakie miejsce się udamy, zawsze możemy tam liczyć na towarzystwo zwierząt. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z ich obecności.

 

Zwierzęta pełnią w życiu naszym i egzystencji całej planety ogromnie ważną funkcją, a istnienie każdego gatunku jest w logiczny sposób uzasadnione.

 

Książka ,,Zawodowcy w świecie zwierząt” wydaje się przypominać o tym, że każda żywa istota ma do wykonania pewne zadanie, dzięki czemu wszystko tak dobrze działa. Jeżeli jakaś proporcja zostanie zachwiana lub któryś z gatunków zostanie wyeliminowany przez człowieka, może mieć to fatalne skutki dla całego ekosystemu.

 

Jest to jednak przekaz, którzy świadomie wychwycą tylko dorośli czytelnicy. Dla maluchów to sympatyczna i lekka lektura, która obfituje w ciekawostki i fantastyczne ilustracje.

 

 

 

 

Ta książka to finał pracy grupy Wendy Hunt oraz studia Muti. To swego rodzaju nietypowy atlas, który pokazuje po 8 różnych gatunków w 14 kategoriach środowiskowych, co łącznie pozwala dowiedzieć się kilku najbardziej interesujących ciekawostek aż o 112 zwierzętach!

 

Autorzy zdecydowali się wyróżnić takie miejsca, jak np. rafa koralowa, pustynia, rzeka, góry, las, wyspa tropikalna, ocean czy ogród.

 

 

 

 

Głównym motywem są oczywiście zawody. Do swojej książki ,,Zawodowcy w świecie zwierząt” wybrano przedstawicieli gatunków, których zajęcia mogą kojarzyć się dzieciom ze znanymi im ze świata ludzi profesjami.

 

Pawian oliwkowy został porównany do fryzjera, piżmak amerykański do hotelarza, czapla śnieżna do tancerza, a opos do aktora. Zestawienia są naprawdę trafne i sporo w nich humoru.

 

Z książki można dowiedzieć się też ciekawostek, o których mówi się raczej rzadko, jak np. te, że żyrafy śpią tylko 2 godziny dziennie (biedne żyrafy!).

 

Poza tym ,,Zawodowcy w świecie zwierząt” najlepiej sprawdzą się, kiedy młody czytelnik będzie się z nimi zapoznawał stopniowo. W związku z tym, że skondensowano w niej bardzo dużo wiedzy, lektura książki może być na dłuższą metę niezłym wysiłkiem umysłowym!

 

Z kolei jedna lub dwie rozkładówki każdego dnia świetnie uzupełnią informacje początkujących przyrodników o zwierzakach i sprawią im dużo frajdy.

 

 

 

 

 

Warto wspomnieć także o robiącym wrażenie wydaniu – dużym formacie i okładce, która w dotyku przypomina, jakby była zrobiona z gumo podobnego materiału.

 

Polecam tę książkę dla dzieci powyżej 5-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/zawodowcy-w-swiecie-zwierzat/2633/ksiazka.html#.XHg4ZpNKhE4

 

 

Poprzedni wpis
Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.13
Tags: +10, +11, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, atlas zwierząt, blog książkowy, Hanna Pasierska, książki dla dzieci o zwierzętach, literatura dziecięca, Muti, Nasza Księgarnia, nowość książkowa, o zwierzakach, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, Wendy Hunt, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Zawodowcy w świecie zwierząt, zwierzaki, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja