Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt – recenzja

Tytuł: ,,Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt”

Autor: Agnieszka Frączek

Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Literatura dla dzieci ma do zaoferowania bardzo wiele książek o zwierzętach. Możemy spotkać tradycyjne encyklopedie ze zdjęciami, pozycje z ciekawostkami czy piękne albumy z podobiznami ptaków, ssaków i gadów. 

 

Jedną z książek na którą zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę jest ,,Zwierzakopedia”. Powstała dzięki połączeniu sił Agnieszki Frączek i Joli Richter-Magnuszewskiej. Obie panie mają bogate doświadczeniu w tworzeniu książek dla najmłodszych.

 

Ich najnowsza pozycja jest bardzo ciekawie pomyślana! Przede wszystkim dzieli się na dwie części – teoretyczną i praktyczną. Pierwsza z nich to mnóstwo interesujących faktów na temat zwierząt z różnych stron świata.

 

 

 

Wszyscy bohaterowie wyszczególnieni są na kilku rozkładówkach na początku książki. W mini rozdziałach możemy dowiedzieć się czy prowadzą samotne życie, czy może wolą otaczać się podobnymi sobie. Dlaczego niektóre zwierzęta zamieszkują las, a inne jaskinie. 

 

,,Zwierzakopedia” to także źródło informacji dotyczące wychowywania potomstwa zwierzaków, ich dorastania, zalotów, snu, zdrowia, pożywienia czy specjalnych umiejętności!

 

Wybrane do książki fakty są interesujące, ale niezbyt naukowe, dlatego każde dziecko z ciekawością samodzielnie o nich przeczyta lub wysłucha kogoś starszego. 

 

 

 

 

Sama forma przekazu tych ciekawostek również zasługuje na uwagę. Agnieszka Frączek napisała rymowanki, które często bardzo zwięźle, ale trafnie określają różne zwierzaki. Z pomocą wierszy łatwiej utrwalić nowe wiadomości, a przy okazji można poćwiczyć pamięć, zapamiętując je. 

 

Druga część książki jest z kolei nastawiona przede wszystkim na zabawę. Znajdziemy tutaj wiele zadań i aktywizujących poleceń, które pomogą podsumować zdobytą wcześniej wiedzę, a przy okazji nauczą czegoś nowego.

 

Proporcjonalnie ta część jest dużo krótsza od poprzedniej, ale prezentowany poziom ćwiczeń, jest bardzo wysoki (są ciekawe i kreatywne, ale nie bardzo trudne)!

 

Wisienką na torcie zostają w tym przypadku ilustracje, a w zasadzie – wycinanki! Jola Richter-Magnuszewska własnoręcznie przygotowała dziesiątki uroczych obrazków, które zachwycą każdego zwierzoluba, ale także zachęcą do samodzielnego sięgnięcia po nożyczki i wyczarowania jakiegoś zwierzaka. 

 

 

 

 

Polecam ,,Zwierzakopedię” wszystkim dzieciom powyżej 4. roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/zwierzakopedia-obrazki-z-niezwyklego-zycia-zwierzat

 

 

Poprzedni wpis
George i poszukiwanie kosmicznego skarbu – recenzja
Następny wpis
Tato, ta ci się udała – recenzja
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, Agnieszka Frączek, blog książkowy, encyklopedia zwierząt, Jola Richter - Magnuszewska, książki dla dzieci, książki na koniec roku szkolnego, książki na prezent, książki na zakończenie przedszkola, książki o zwierzętach, książki o zwierzętach dla dzieci, Papilon, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Papilon, Zwierzakopedia, Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt, zwierzęta

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja