Symfonia zwierząt – recenzja

Tytuł: ,,Symfonia zwierząt”

Autor: Dan Brown

Ilustracje: Susan Batori

Tłumaczenie: Michał Rusinek

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Zarówno książki jak i muzyka mają w rozwoju dziecka szczególne znaczenie. Pomagają mu doświadczać nowych sytuacji, kształtują dobry gust i indywidualne preferencje oraz rozwijają inteligencję emocjonalną. 

 

,,Symfonia zwierząt” jest więc książką niezwykłą nie dlatego, że jej autorem jest słynny Dan Brown (ten od chociażby ,,Kodu Leonarda da Vinci”), czy nie ze względu na doskonale przetłumaczone wiersze przez Michała Rusinka, ALE właśnie za sprawą połączenia literatury i muzyki poważnej. 

 

 

 

W wielkoformatowej pięknie wydanej książce można odnaleźć kod QR, za pomocą którego łatwo odnajdziemy dedykowaną aplikację lub przeniesiemy się na stronę internetową z utworami. Ja bardzo rekomenduję pobranie jednak aplikacji, bo z nią lektura ,,Symfonii zwierząt” jest po prostu więcej niż rewelacyjna!

 

Książka składa się na wiele krótkich opowieści o rozmaitych zwierzętach – małych, dużych, lądowych i wodnych, pierzastych lub pokrytych łuskami. Głównym bohaterem jest maestro Mysz, która zbiera wszystkie historie, żeby finalnie… sprawić każdemu czytelnikowi miłą niespodziankę! 

Wiersze otaczają kolorowe, humorystyczne i pełne detali ilustracje Susan Batori. Razem z muzyką tworzą one doskonałą oprawę dla tej opowieści. 

 

Co więcej, na każdej rozkładówce możecie znaleźć co najmniej jedną sentencję lub swego rodzaju mądrość, która nawiązuje do tematu wiersza. W ten sposób najmłodsi słuchacze mogą zapamiętać, że – warto dawać z siebie wszystko w równym stopniu co i znajdować czas na odpoczynek; fantastycznie przebywać z rodziną lub przyjaciółmi, ale równie ważny jest czas spędzany w samotności; czy wszyscy różnimy się od siebie, ale razem możemy tworzyć wspaniałą muzykę (i nie tylko!).

 

 

 

Jak czytać tę książkę? Proponuję włączyć muzykę w aplikacji (jest bardzo wygodna i wygląda wspaniale!) oraz czytać maluchom z podkładem. W związku z tym, że utwory są dość długie, później pozostaje czas na oglądanie ilustracji i słuchanie. 

Muzyka skomponowana przez samego Dana Browna idealnie pasuje do wierszy. Tam, gdzie bohaterami są ptaki jest niezwykle melodyjna i śpiewna, a gdy wiersz opowiada o kangurach, staje się energiczna – aż samemu chce się podskakiwać! 

 

To nie jest typowa muzyka klasyczna, rzeczywiście w jej brzmieniu można usłyszeć rozmaite instrumenty i nie ma w niej ścieżki tekstowej, ale dzięki zabawie dźwiękami, wywołuje niezmienny uśmiech na twarzach wszystkich słuchaczy!

 

 

,,Symfonię zwierząt” uważam za książkę wybitną, ponieważ ma wszystkie te elementy, które niezwykle cenię w literaturze. Jest wartościowa, wielowymiarowa, zrealizowana z największą starannością, estetyczna i oferująca coś więcej. 

 

Będzie doskonałą przygodą dla wszystkich powyżej 2. roku życia!

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/symfonia-zwierzat

 

 

 

Poprzedni wpis
Smoki – recenzja gry karcianej
Następny wpis
Koniberki – recenzja
Tags: +10, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, blog o książkach, Dan Brown, Debit, książka muzyczna, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o muzyce dla dzieci, książki z muzyką, książki z wierszami dla dzieci, Michał Rusinek, muzyka, nowości książkowe, poezja, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, sentencje, Susan Batori, Symfonia zwierząt, Wydawnictwo Michał Rusinek, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja