George i poszukiwanie kosmicznego skarbu – recenzja

Tytuł: ,,George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”

Autorzy: Lucy Hawking, Stephen Hawking

Ilustracje: Garry Parsons

Tłumaczenie: Joanna B. Grabarek

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

 

Recenzja:

Na drugą część przygód Georga i małej Annie czekałam z wielką ekscytacją! Byłam ciekawa nie tylko fabularnej lini książki, ale także kolejnej dawki wiedzy, którą w niej zawarto.

 

,,George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” finalnie okazała się chyba jeszcze ciekawsza, niż pierwsza część ,,George i tajny klucz do wszechświata”! Za sprawą idealnego duetu – Lucy i Stephen’a Hawking powstał cykl opowieści, które inspirują, zachęcają do nauki oraz eksploracji kosmosu i nauk ścisłych! 

 

 

 

W tej części George jest świadkiem bardzo przykrego zdarzenia – jego najlepsza przyjaciółka przenosi się do Stanów. Szybko jednak zapomina o chwilowej tęsknocie, bo okazuje się, że czekają na niego wyjątkowe wakacje. Annie postanawia zaprosić go w lato do siebie, a dodatkowo w konspiracji zwierza się z planowanej sekretnej misji… 

 

Te dzieci zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Jak mało kto, mają niesamowitą zdolność do pojmowania spraw kosmosu. Są bystre, potrafią łączyć fakty oraz lubią się uczyć.

 

W książce ,,George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” fascynacja wszechświatem jest zawsze na pierwszym miejscu. Ciężko nie dopuszczać do siebie momentami nawet filozoficznych refleksji na temat życia, istnienia, ludzi i Ziemi. 

 

 

 

 

W tej części kontynuowany jest ciągle wątek dotyczący poszukiwania alternatywnej planety do zamieszkania oraz walki ekologów z obecną sytuacją na świecie.

Rodzice Georga są wojującymi aktywistami, kiedy on sam woli wybiegać myślami (i nie tylko) znacznie dalej…

 

Tym razem dzieci przeżyją kolejną kosmiczną przygodę! O ile spora część tej książki poświęcona jest planecie Mars, to pojawiają się w niej także bardzo ciekawe (i realnie istniejące!) obiekty. 

Dzięki naukowym wstawkom Stephen’a Hawkinga, które z pewnością będą zrozumiałe nawet dla uczniów szkoły podstawowej, seria ta staje się jeszcze bardziej wartościowa. W tym tomie ujęto wiele kolorowych zdjęć z kosmosu, które z pewnością zrobią wrażenie na każdym czytelniku! 

 

Dużym atutem są także zaktualizowane dane dotyczące np. odkryć w kosmosie (brawa dla Wydawnictwa!) oraz piękne i starannie opracowane wydanie. 

 

 

 

 

Oprócz niewątpliwie dużej, ale bardzo interesującej dawki wiedzy na temat wszechświata, to także książka z po prostu bardzo pouczającym i ważnym morałem. Z ,,George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” można dowiedzieć się, że lepiej nie robić niebezpiecznych rzeczy w tajemnicy przed dorosłymi, bo może się to skończyć prawdziwą katastrofą. Warto też pamiętać, że każdy zasługuje na wybaczenie, a największy konflikt może mieć swoje źródło w zwykłym… nieporozumieniu.

 

Bardzo polecam tę serię każdemu dziecku powyżej 6. roku życia!

Link do strony Wydawnictwa: https://sklep.zysk.com.pl/george-i-poszukiwanie-kosmicznego-skarbu.html

 

 

Poprzedni wpis
Donżon: Wydanie zbiorcze 1 – recenzja
Następny wpis
Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2019, astronauci, astronauta, blog książkowy, ekologia, Garry Parsons, George i poszukiwanie kosmicznego skarbu, gwiazdy, Joanna B. Grabarek, kosmos, książki dla dzieci, książki o kosmosie dla dzieci, księżyc, Lucy Hawking, Mars, recenzje książek dla dzieci, Stephen Hawking, strona o książkach, wszechświat, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Ziemia, Zysk i S-ka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja