Niesamowity Wszechświat – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Niesamowity Wszechświat

Autor: Karolina Bąkowska

Ilustracje: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna 

 

Recenzja:

Książki o kosmosie inspirują i wyjaśniają wiele kwestii związanych z tym, jak funkcjonuje świat. Dzieci ciekawe otoczenia i zadające mnóstwo pytań chętnie sięgają po lektury, z których mogą się czegoś interesującego dowiedzieć – pod warunkiem, że wiedza z literatury jest podana w przystępnej formie.

,,Niesamowity Wszechświat” to jedna z piękniejszych i ciekawszych książek o kosmosie dla trochę starszych dzieci, jakie ostatnio miałam okazję czytać.

Autorka, Karolina Bąkowska w zajmujący i zarazem zrozumiały sposób przekazuje wiadomości, które nie zawsze należą do najłatwiejszych.

Książka składa się z 7 rozdziałów, które podzielone zostały na tematy związane z obserwacją, planetami, Układem Słonecznym, czasem, gwiazdami, Drogą Mleczną i ważnymi postaciami ze świata astronomii.

Z ,,Niesamowitego Wszechświata” może dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy astronautą i astrologiem, dlaczego obserwacja słońca jest ciekawa, ale może być niebezpieczna, w jaki sposób za sprawą matematyki można odkryć planetę czy dlaczego niebo jest niebieskie.

Oprócz rzeczy podstawowych, które są niezbędne w przypadku zgłębiania kwestii kosmosu przez małych miłośników astronomii, pozycja oferuje znacznie więcej.

W książce znalazło miejsce bardzo dużo ciekawostek z ostatnich lat, jak np. informacja o samochodzie marki Tesla w kosmosie czy największy meteoryt odnaleziony nie tak dawno temu w Poznaniu.

Autorka zachęca także do obserwacji nieba, dzieląc je nawet według lata i zimy. Uwzględniając odpowiednie przygotowania i opisując to, czego można się spodziewać patrząc w górę.

Bardzo pomocne są także fantastyczne ilustracje Asi Gwis, które oddają istotę rzeczy i jednocześnie kształtują w czytelniku wrażenie, że książka ,,Niesamowity Wszechświat” jest niezwykle estetyczna i trudno się od niej oderwać.

Drobne elementy graficzne dodają nieco retro stylu całości.

Dzięki tej książce można dowiedzieć się bardzo dużo ciekawych kwestii, niezależnie od tego czy ma się 6 czy 60 lat. Podoba mi się, że nie skupia się ona wyłącznie na odległej terminologii czy abstrakcyjnych definicjach, ale także nawiązuje do naszych współczesnych czasów.

Autorka apeluje na przykład, żeby nie kupować gwiazd w internecie, bo nie ma możliwości nazwania jakiegoś obiektu kosmicznego swoim imieniem za pieniądze 😉

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/niesamowity-wszechswiat/2643/ksiazka.html#.XLDKFuszZE4


Poprzedni wpis
Wielki zły lis – recenzja
Następny wpis
Ohyda. Mała księga obrzydliwości – recenzja przedpremierowa!
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2019, Asia Gwis, blog książkowy, Karolina Bąkowska, kosmonauci, kosmos, książka na prezent, książka naukowa dla dzieci, książki dla dzieci, książki o kosmosie, książki o planetach, księżyc, literatura dziecięca, Nasza Księgarnia, niebo, Niesamowity Wszechświat, planety, recenzje książek dla dzieci, słońce, wszechświat, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja