fbpx

Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę – recenzja

Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę – recenzja

 

 

 

Tytuł: ,,Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę”

Autor: Cressida Cowell

Ilustracje: Cressida Cowell

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Nie wiem czy to kwestia przywiązania do bohaterów, a może po prostu coraz większa swoboda autorki, ale można odnieść wrażenie, że 4 tom ,,Jak wytresować smoka” jest najciekawszy, najbardziej emocjonujący i najchętniej po jego lekturze, od razu sięgnęłoby się po część 5.

 

O tej serii pisałam już przy okazji trzech poprzednich tomów:

– ,,Jak wytresować smoka”,

– ,,Jak wytresować smoka. Jak zostać piratem

– ,,Jak wytresować smoka. Jak mówić po smoczemu”.

 

 

 

,,Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę” to 4 z 6 części cyklu opowiadań, na podstawie którego powstał znany przebój kinowy, a ostatnio swoją premierę miał także film ,,Jak wytresować smoka 3”.

 

Główny bohater – Halibut Straszliwy Czkawka Trzeci należy do plemienia przeraźliwych wikingów, którzy sieją postrach na Posępnym Morzu. Czkawka, mimo że jest synem przywódcy nie ma jednak za wiele wspólnego ze swoimi rodakami. Wyróżnia się pomiędzy nich niewielką posturą, niskim wzrostem i zupełnie innym podejściem do otaczającego go świata.

 

Jego smok obronny – Osesek, wielkością przypomina latającego chihuahuę, który jednak swoim lenistwem i poczuciem wyższości dorównuje niejednemu królowi zwierząt, towarzyszy mu w przygodach.

 

W części ,,Jak złamać smoczą klątwę” odegra on jedną z bardziej kluczowych ról i uratuje bohatera przed… śmiercią!

 

 

 

W 3 tomie mały, ale niezwykle groźny smok żmijak jadowitek ugryzł jednego z bohaterów. Jego jad jest niezwykle niebezpieczny i jeżeli na czas nie poda się antidotum – człowieka czeka śmierć.

 

Czkawka wraz ze swoją przyjaciółką Kamikazią postanawiają wyruszyć w bardzo niebezpieczną misję ratunkową i odszukać warzywo, które może wyleczyć nieszczęśnika. Niestety znajduje się ono na wyspie Histeryków – absolutnie najstraszniejszych i najdzikszych z wikingów!

 

 

 

 

,,Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę” to podobnie jak poprzednie części, opowiadanie pełne rubasznego humoru, wielu nieprzebierających w środkach wyrazu ilustracjach, ale z bardzo ciekawym przesłaniem, które utrwala w czytelniku dobrego wzorce.

 

Polecam je przede wszystkim dzieciom powyżej 10-ego roku życia, jako świetną lekturę na poprawę nastroju!

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,135398,Jak-wytresowac-smoka-Jak-zlamac-smocza-klatwe

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--