Nie bój się, misiu! – recenzja

Nie bój się, misiu! – recenzja

Tytuł: ,,Nie bój się, misiu!”

Autor: Steve Smallman

Ilustracje: Caroline Pedler

Tłumaczenie: Agata Byra

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W dawnych czasach popularną metodą wychowawczą było straszenie dzieci groźnymi ludźmi lub fikcyjnymi potworami, które za nieposłuszeństwo miały maluchy karać lub je porywać.

 

Dzisiaj na szczęście już mało kto strofuje w ten sposób najmłodszych, ale ciągle warto pamiętać, że nawet z pozoru groźna postać, która jest czarnym charakterem z bajek lub z filmów, może być w rzeczywistości zupełnie kimś innym.

 

,,Nie bój się, misiu!” to pięknie ilustrowany picturebook duetu Steva Smallmana oraz Caroline Pedler.

 

Opowiada historię małego króliczka Bobusia, któremu mama opowiedziała na dobranoc bardzo straszną historię o Włochaczu Olbrzymim, który jest groźny, silny i niebezpieczny!

 

 

 

 

Zwierzątko jednak ani trochę nie przestraszyło się historii i postanowiło wyruszyć na poszukiwania tego mitycznego potwora, żeby się z nim zmierzyć.

 

W trakcie swojej nocnej wędrówki po lesie Bobuś trafia na bardzo strachliwego niedźwiedzia. Pomiędzy zwierzętami rozkwita przyjaźń, a miś otrzymuje imię Bobo.

 

W kulminacyjnym momencie książki wystraszony niedźwiedź przechodzi przemianę. Widząc swojego przyjaciela w sytuacji zagrożenia, zmienia się z niepewnego misia na potężnego i groźnego… Włochacza Olbrzyma!

 

Z tej historii zarówno zajączek jak i niedźwiedź otrzymują bardzo cenną lekcję – nie należy ufać stereotypom oraz, że każdy – niezależnie od jego wzrostu czy wyglądu – ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby obronić swojego przyjaciela.

 

 

 

 

,,Nie bój się, misiu!” to oryginalna opowieść o zaufaniu, odwadze i przyjaźni.

 

Piękne i niezwykle malarskie ilustracje Caroline Pedler przeniosą każdego czytelnika w bajkowy świat, z którego można czerpać i się nim inspirować.

 

Twarda oprawa i staranne wydanie książki sprawią z kolei, że pozycja doskonale nada się na prezent.

 

Polecam ją dzieciom już od 3. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/nie-boj-sie-misiu-steve-smallman-skuebcfc15c18ce99db661d.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment