Brzuchatek – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Brzuchatek
Autor: Steve Smallman
Ilustracje: Tim Warnes
Tłumaczenie: Agata Mietlicka
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jedna z książek, która bardzo szybko stała się światowym bestsellerem i zniknęła z półek księgarń w mgnieniu oka! ,,Brzuchatek” to pozycja z tekstem Steve’a Smallmana (znanego m.in. z ,,Nie bój się, misiu!”) z ilustracjami Tima Warnesa, którego możecie już kojarzyć np. z ,,Małego Miodowego Misia”. Ostatnio ponownie stała się dostępna dzięki staraniom wydawnictwa Tekturka. Odświeżone, przyjemniejsze w odbiorze tłumaczenie z pewnością jest jej atutem.

Obrazkowa opowieść, którą można uznać za historię o najbardziej niezwykłych talentach maskotek. Choć w języku polskim nazywamy je również w inny sposób, to określenie wyjątkowo dobrze tutaj pasuje – przytulanki. 

Niezwykła umiejętność Brzuchatka

Tytułowy Brzuchatek pojawia się w nowym domu i pozostałe zabawki zaczynają się zastanawiać, co on takiego potrafi. Z wyglądu nieco przypomina mysz, misia, a nawet trzmiela za sprawą swojego pasiastego brzuszka. Nie potrafi jednak robić tego, na co wskazywałby jego wygląd.

Brzuchatek zupełnie nie radzi sobie z piszczeniem, chodzeniem na łapkach czy lataniem. Kiedy niespodziewanie zdarza się myszce mały wypadek, główny bohater biegnie jej z pomocą. Przytula swoją nową przyjaciółkę i wtedy ona odkrywa jego talent. Okazuje się, że Brzuchatek nie ma sobie równych w tuleniu.

Przytulanie i empatia

,,Brzuchatek” to niezwykle ciepła i ponadczasowa opowieść o tym, że każdy z nas ma jakiś talent. Choć potrzeba była chwila, aby odkryć umiejętność tytułowego bohatera, pozostałe zabawki ani przez moment nie zwątpiły, że jakąś z nich on posiada.

Co więcej przytulanie, a tym samym zdolność do odczuwania empatii to jedna z ważniejszych cech, jakimi można się poszczycić. Mali czytelnicy idąc w ślady swojego ulubionego bohatera, z pewnością będą w stanie naśladować go w doskonałym przytulaniu.

Bezpieczeństwo i beztroska

Książka ,,Brzuchatek” została również pięknie zilustrowana. Ciepłe barwy oraz proste, znane wszystkim dzieciom zabawki, które można oglądać na kartach pozycji, wzbudzą w odbiorcach poczucie bezpieczeństwa i beztroski.

Polecam tę lekturę wszystkim już powyżej 2 roku życia. Pozwoli im ona od małego nabierać pewności siebie i wiary w tego, że każde z nich ma znaczenie.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/pl/p/Brzuchatek/110


Poprzedni wpis
Załóż kapelusz/Załóż czapkę – recenzja serii
Następny wpis
Bootblack – recenzja komiksu
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Agata Mietlicka, bestseller, blog książkowy, Brzuchatek, Dzień Przytulania, empatia, klasyka literatury dziecięcej, książka obrazkowa, książki dla dzieci, maskotki, Międzynarodowy Dzień Przytulania, przytulanie, Przytulanki, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Steve Smallman, Tekturka, Tim Warnes, tulenie, Wydawnictwo Tekturka

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja