Jak policzyć do jednego – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Jak policzyć do jednego
Autor: Caspar Salmon
Ilustracje: Matt Hunt
Tłumaczenie: Maria Mazurowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Liczenie to sztuka, którą opanowuje się już od najwcześniejszych lat życia. Dobrze wiedzieć ile cukierków dostanie się na deser, za ile dni przyjedzie babcia czy ile liczy kolekcja naszych małych samochodów. Wraz z premierą książki od wydawnictwa Świetlik okazuje się także, że liczenie to sposób na… świetną zabawę i dużo dobrego humoru!

,,Jak policzyć do jednego” z intrygującym podtytułem – ,,I nawet nie myśl o większych liczbach” to obrazkowa książka Caspara Salmona oraz Matta Hunta. Panowie stworzyli pozycję, po lekturze której KAŻDY poczuje się jak najtęższy umysł świata matematyki!

Jak policzyć do jednego?

Liczenie kojarzymy raczej z większymi zbiorami. Zazwyczaj liczymy coś, czego jest więcej i kiedy chcemy oszacować, ile tego jest. W przypadku książki ,,Jak policzyć do jednego” cała zabawa polega na tym, że narrator zleca odbiorcom liczenie elementów, które są tylko… pojedyncze!

Wystarczy szybki rzut okiem, żeby natychmiast powiedzieć, ile na rysunku mamy jabłek, słoni czy żyraf. Co więcej, obowiązuje absolutny zakaz liczenia innych, niewymienionych w poleceniu obiektów, których może być więcej.

Oryginalna wyszukiwanka dla maluchów

Dzięki takiemu postawieniu sprawy, ,,Jak policzyć do jednego” jest książką z elementami do wyszukiwania, wpływającą na trening spostrzegawczości. Lektura przydaje się także do nauki umiejętności słuchania (w tym uważnego słuchania poleceń i stosowania się do nich). Potrafi wywołać śmiech wśród maluchów i daje ogromne poczucie satysfakcji!

Skonstruowane mini-zadania są bardzo proste, dzięki czemu nie ma obawy o zniechęcenie małych odbiorców. Przy okazji poznajemy nowe elementy, ćwiczymy nazwy zwierząt i po prostu dobrze się bawimy.

Dla kogo jest ta książka?

,,Jak policzyć do jednego” będzie odpowiednia dla każdego dziecka powyżej 2 roku życia. Polecam ją do głośnego, wspólnego i rodzinnego czytania. Szkoda, że książka nie ma stron o nieco wyższej gramaturze papieru lub że nie jest kartonówką, bo sądzę, że doskonale sprawdziłaby się także do samodzielnego przeglądania.

To aktywizująca pozycja, z którą – z pewnością – można miło spędzić czas.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwokobiece.pl/


Inne książki dla dzieci o liczeniu:

Poprzedni wpis
Monopoly. Konie i kucyki – recenzja nowej edycji kultowej gry
Następny wpis
Wangari Maathai – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2023, blog książkowy, Caspar Salmon, Jak policzyć do jednego, książka obrazkowa, książki aktywizujące, książki dla dzieci, książki na spostrzegawczość, liczenie, Maria Mazurowska, matematyka, Matt Hunt, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Świetlik, trening spostrzegawczości, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Świetlik, wyszukiwanka, wyszukiwanki dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja