Obfitość – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Obfitość
Autorka: Joanna Jagiełło
Ilustracje: Agata Dobkowska
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy ile ma rzeczy, dopóki nie musi się z nimi wyprowadzać. Lubimy otaczać się przedmiotami. Sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi i ważni. Czasami jesteśmy nawet w stanie stracić głowę dla rzeczy. 

Obfitość – nowa książka dla dzieci

Dzieci, które uważnie obserwują dorosłych lub rówieśników, często uczą się tego gromadzenia od innych. Rolą rodzica lub opiekuna jest pokazać, że przedmioty, które można kupić w sklepie, wcale nie są takie ważne, a minimalizm pozwala uwolnić się od chęci ciągłego posiadania czegoś nowego. Dookoła jest mnóstwo innych rzeczy, które są znacznie ciekawsze oraz są… za darmo!

,,Obfitość” to bardzo ciekawa książka Joanny Jagiełło, autorki takich pozycji jak np.:

Ilustracje do nowości stworzyła z kolei Agata Dobkowska. Jej obrazki z pewnością widzieliście już m.in. w:

Pożegnanie z zabawkami 

Główną bohaterką ,,Obfitości” jest Kornelia. Jej pokój przypomina sklep z zabawkami – na półkach piętrzą się misie i książki, a na dywanie wiją tory kolejki wśród klockowych budowli. Dziewczynka ma mnóstwo przedmiotów i jest do nich bardzo przywiązana. Do tego stopnia, że kiedy mama informuje ją o planowanym wyjeździe do dziadka z bardzo małą walizką – Kornelka jest mocno rozczarowana.

Dziewczynka może wziąć ze sobą tylko jedną przytulankę. Mama tłumaczy, że dziadek ma niewielki dom, ale to raczej kwestia podróży pociągiem jest tutaj problematyczna. Co gorsza, kiedy Kornelia jest już na miejscu, okazuje się, że w jej nowym pokoju prawie niczego nie ma…

Prawdziwe skarby

Dziewczynka bardzo sceptycznie podchodzi do spędzania całych wakacji tylko ze swoim dziadkiem w tym – na pierwszy rzut oka – bardzo nudnym domu. Staruszek nie ma nawet telewizora czy komputera, żeby można było obejrzeć na nim bajkę. 

Kiedy jednak mijają pierwsze dni i dziadek pokazuje jej plażę, gwiazdy na niebie oraz zwraca uwagę na śpiewające w drzewach ptaki – Kornelia zaczyna zapominać o zabawkach, które zostawiła w swoim starym pokoju.

Pielęgnowanie relacji

,,Obfitość” jest książką z rymowanym tekstem, w którym autorka kładzie nacisk na rzeczy mające prawdziwą wartość. Pokazuje, że zabawki ze sklepu są łatwo zastępowalne, a to, co znajdziemy sami na łonie natury to jedyne w swoim rodzaju i niezwykłe egzemplarze. Dzięki ,,Obfitości” dzieci mają szanse przekonać się do spędzania czasu na świeżym powietrzu, z kolei dorośli – wziąć przykład z dziadka Korneli i sprawić, żeby urządzenia poszły na drugi plan, a na pierwszym pojawiła się potrzeba pielęgnowania relacji.

Polecam ,,Obfitość” wszystkim czytelnikom powyżej 4 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.facebook.com/wydawnictwo.swietlik/


Poprzedni wpis
Śledztwo w kosmosie – recenzja nowej serii
Następny wpis
Talisman: Harry Potter – recenzja gry planszowej
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Agata Dobkowska, bajki dla dzieci, blog książkowy, dziadek, Joanna Jagiełło, konsumpcjonizm, kontakt z przyrodą, książki dla dzieci, książki na ważne tematy, minimalizm, minimalizm w życiu dziecka, natura, Obfitość, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rymowany tekst, Świetlik, wakacje, wiersz, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja