Śledztwo w kosmosie – recenzja nowej serii

Tytuł: Śledztwo w kosmosie
Seria: Baza Księżycowa Alfa
Autor: Stuart Gibbs
Ilustracje: Marta Krzywicka
Tłumaczenie: Aleksandra Szkudłapska
Wydawnictwo: Agora dla dzieci
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Często niewielkie, zamknięte przestrzenie przyciągają kryminalne sprawy do których rozwiązania potrzeba nie tylko odwagi, ale i przenikliwego umysłu. Co jednak, jeżeli morderstwo zostało popełnione na… Księżycu i wszyscy znajdujący się na stacji mogą być podejrzanymi oraz potencjalnymi ofiarami?

,,Śledztwo w kosmosie” to zupełnie nowa seria trylogii ,,Baza Księżycowa Alfa” Stuarta Gibbsa – autora, który zasłynął już w Polsce cyklem ,,Szkoła szpiegów”. Należą do niech trzy książki. Pozostałe: ,,Spaced Out” oraz ,,Waste of Space” czekają na tłumaczenie i mam nadzieję, że wkrótce pojawiają się na księgarnianych półkach!

Baza Księżycowa Alfa

Wyobraźcie sobie, że macie dwanaście lat i razem z rodziną zostaliście wytypowani do zamieszkania na Księżycu! Taki właśnie los spotkał chłopca o imieniu Dashiell. Zamiast jednak spodziewanego entuzjazmu oraz zachwytów, nastolatek jest znudzony monotonią, rozczarowany jedzeniem oraz brakiem zajęć. Co można właściwie robić na niewielkiej, zamkniętej przestrzeni z kilkudziesięcioma innymi osobami i jak niewygodne jest korzystanie z kosmicznej ubikacji?

Jego postrzeganie bazy zmienia się jednak diametralnie, gdy pewnej nocy (w trakcie rozstroju żołądka po wyjątkowo paskudnym posiłku) staje się świadkiem dziwnej rozmowy, gdzie jeden z naukowców informuje o swoim nowym niebywałym odkryciu. Kiedy Dashiell rano budzi się ciekawy kontynuacji wydarzeń, okazuje się, że mężczyzna już nie żyje.

Morderstwo czy kosmiczna choroba?

,,Śledztwo w kosmosie” to emocjonujący zapis relacji w pierwszoosobowej narracji głównego bohatera, który jako jeden z nielicznych przekonany jest, że doktor Holtz nie zwariował, a został zamordowany. Korzystając ze swojej wyobraźni i bazując na nowej znajomości z właśnie przybyłą równolatką, Dashiell krok po kroku zbliża się do rozwikłania zagadki. Jego dotychczas monotonne dni w bazie, stają się intrygujące, ale też prowadzą do ryzykownych sytuacji.

W śledztwie przeszkadza mu nie tylko sceptycyzm pozostałych dorosłych, a nawet jego rodziców. Szybko okazuje się, że także sam chłopiec może znaleźć się w niezwykłych niebezpieczeństwie!

Historia nie z tej ziemi! 

Jeżeli poszukujecie kryminalnej historii dla młodych nastolatków, w której rozmaite kosmiczne ciekawostki (konsultowane ze specjalistami) łączą się z wartką fabułą i fantastycznymi zwrotami akcji – sięgnijcie po ,,Śledztwo w kosmosie”.

Czytajcie książkę uważnie – nawet, jeżeli będzie wydawało wam się, że autor popełnił w pewnym miejscu błąd logiczny, okaże się, że jest to zmyślna część opowieści! A, i możecie liczyć również na… pozaziemskiego gościa!

Polecam tę historię nie z tej ziemi wszystkim czytelnikom powyżej 9 roku życia. Sama z wielką ciekawością oczekuję kontynuacji tej serii.

Link do strony wydawnictwa: https://agoradladzieci.pl/sledztwo-w-kosmosie/


Poprzedni wpis
Pola – recenzja nowej serii książek dla dzieci
Następny wpis
Obfitość – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2023, Agora, Agora dla dzieci, Aleksandra Szkudłapska, Baza Księżycowa Alfa, blog książkowy, kosmici, kosmos, książki dla dzieci, książki kryminalne dla dzieci, księżyc, Marta Krzywicka, morderstwo, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, seria młodzieżowa, Śledztwo w kosmosie, Stuart Gibbs, ufo, Wydawnictwo Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja