Tajemnicza przyroda – recenzja nowej serii dla dzieci

Tytuły: Tajemniczy las, Tajemnicza dżungla
Seria: Tajemnicza przyroda
Tekst: Sandra Dieckmann, Jessica Courtney-Tickle
Ilustracje: Sandra Dieckmann, Jessica Courtney-Tickle
Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Słowne Młode
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Lubimy tajemnice – szczególnie te, które możemy sami odkrywać. Często jesteśmy nieświadomi tego, co kryje się w lesie, pod wodą, a nawet pod listkiem mlecza, który mijamy na spacerze. Książki pozwalają poznać najciekawsze sekrety ze świata zwierząt i roślin oraz zaspokoić naszą ciekawość!

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Słowne Młode zapowiedziana została zupełnie nowa seria popularnonaukowa dla najmłodszych. ,,Tajemnicza przyroda” składa się póki co na dwie, pięknie ilustrowane pozycje, które łącząc wątki edukacyjne, fabularne z zadaniami aktywnościowymi – pozwala stać się dzieciom bardziej świadomymi obserwatorami i znawcami przyrody.

Tajemniczy las

Autorką ,,Tajemniczego lasu” jest Sandra Dieckmann, która pomimo młodego wieku ma w naszym kraju już bardzo wielu fanów swojego talentu. Tworzy ona charakterystyczne obrazki z mocno nasyconymi kolorami. Dzieci lubią intensywność tych ilustracji. Dzięki tej technice mają wrażenie, że bohaterowie na każdej ze stron wychodzą im na przeciw.

Książka opowiada o wielu leśnych zwierzętach. Rozkładówka poświęcona jest jednemu gatunkowi, ale zawiera także sporo pobocznych postaci ze świata flory i fauny. Niektórzy bohaterowie przewijają się przez pewną część książki, dzięki czemu możemy śledzić ich losy.

W ,,Tajemniczym lesie” autorka prowadzi nas przez cały dzień – od rana do nocy, pokazując przy okazji zwierzęta, jakie są najaktywniejsze o danej porze. Dodatkowo, krótkie ale sprecyzowane pytania pozwalają wyszukać na stronie jakiegoś elementu lub chwilę pomyśleć, aż udzieli się odpowiedzi.

Pozycja umożliwia poznanie najpopularniejszych, leśnych zwierzaków. Na końcu książki jest także podsumowanie z obrazkiem bohatera, nazwą, metryką i ciekawostkami.


Tajemnicza dżungla

Podobne spis bohaterów można znaleźć w drugiej książce z serii ,,Tajemnicza przyroda”. ,,Tajemnicza dżungla” to pozycja autorki Jessicki Courtney-Tickle, która również zachwyca wielobarwnością ilustracji. 

Książka oferuje dużo bardziej egzotyczne wrażenie od poprzedniczki, a to dlatego, że tym razem przenosimy się do świata tygrysów, pand czy słoni! Fabuła rozpoczyna się od schyłku dnia. Nie skupia się ona na bohaterach, jak w przypadku ,,Tajemniczego lasu”, ale rozmaitych miejscach. 

Razem z ,,Tajemniczą dżunglą” podróżujemy przez:

  • japońską wyspę,
  • Papuę Nową Gwineę, Nową Zelandię, Brazylię,
  • Kostarykańską i peruwiańską dżunglę,
  • Madagaskar, Rwandę, Sri Lancę.

Ta książka wydaje się być dużo bardziej ogólna niż wcześniejsza. Sprawia to jednak, że mniej znane zwierzęta mogą być łatwiej i szybciej przyswojone! Ciekawe zadania do wykonania także ułatwiają sprawniejszą naukę nazw oraz krótkich charakterystyk np. zimorodka łowca płomiennego, ocelota, czepiaka czy kanczyla (myszojelenia).

Dla kogo jest ta seria?

,,Tajemnicza przyroda” to świetnie zapowiadający się cykl, który ma do zaoferowania nie tylko wyjątkowe ilustracje, ale i solidną dawkę wiedzy, przekazaną w interesujący sposób. Warte uwagi jest również piękne wydanie – twarda oprawa z uszlachetnieniami złotą folią. Zarówno ,,Tajemniczy las” jak i ,,Tajemnicza dżungla” mogą być książkami sprezentowanymi na wyjątkową okazję oraz lekturami, uzupełniającymi biblioteczkę dzieci już powyżej 6 roku życia.

Z ciekawością czekam na rozwój tej serii!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/


Poprzedni wpis
Giganci. Bora i Leap. Tom 3 – recenzja komiksu
Następny wpis
Księga samodzielności, czyli Zuza w Krainie Kangurów – recenzja
Tags: +10, +11, +6, +7, +8, +9, 2022, Barbara Górecka, blog książkowy, Jessica Courtney-Tickle, książki dla dzieci, książki edukacyjne dla dzieci, książki przyrodnicze dla dzieci, natura, przyroda, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rośliny, Sandra Dieckmann, Słowne, Słowne młode, Tajemnicza dżungla, Tajemnicza przyroda, Tajemniczy las, Wydawnictwo Słowne, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja