Giganci. Bora i Leap. Tom 3 – recenzja komiksu

Tytuł: Giganci. Bora i Leap. Tom 3
Seria: Giganci
Scenariusz: Lylian
Rysunki: Luisa Russo
Tłumaczenie: Nika Sztorc
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Nie mogłam się doczekać kontynuacji doskonałej, francuskiej serii ,,Giganci” – komiksów, w których głównymi bohaterami są dzieci oraz siły przyrody. Do tej pory ukazały się tomy:

Najnowsza część, czyli ,,Giganci. Bora i Leap. Tom 3” w przeciwieństwie do poprzednich zeszytów opisuje historię rodzeństwa z Kambodży, a nie pojedynczego dziecka, którzy również nawiązują niezwykłą więź z prastarą istotą. Autorem scenariusza jest Lylian, z kolei rysunki stworzyła Luisa Russo (wcześniej był to Paul Drouin, który w tej części pełni rolę kierownika artystycznego).

O czym są Giganci?

W telegraficznym skrócie – po tysiącach lat snu budzi się Alyphar, czyli Gigant Zniszczenia. Trafia w łapy korporacji, która chce go wykorzystać do własnych celów, ale zupełnie nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie grozi całemu światu. Alyphara trudno ujarzmić, tym bardziej, że jego celem jest niszczenie tego, co inni byli w stanie zbudować…

W chwili, w której budzi się Gigant Zniszczenia, na różnych kontynentach pojawiają się plotki o wielkich monstrach. Co ciekawe, widziane są one z… dziećmi. Giganci przerywają swój wieczny sen na skutek połączenia energetycznego z wybranymi osobami. 

Kim są Bora i Leap?

W najnowszym, trzecim tomie ,,Gigantów” przenosimy się do Kambodży. To właśnie tam uśpiona była Kyma – 8-metrowa gigantka, której ciało składa się z ogromnych głazów. Kontroluje ona skały oraz minerały, poza tym opowiada także historię, której czytelnicy jeszcze do tej pory nie słyszeli. 

Postać Kymy rozjaśnia fabułę, a jej przyjaźń z dwojgiem rodzeństwa Borą i Leap podkręcają akcję. Prawdziwa kulminacja czeka na odbiorców jednak pod koniec komiksu, gdzie szalonemu właścicielowi korporacji udaje się nakarmić Alyphara… energią atomową.

Dla kogo jest to komiks?

,,Giganci. Bora i Leap. Tom 3” to niezwykle emocjonująca seria, która łączy w sobie wiele istotnych wątków. Dzięki niej młodzi czytelnicy mają szansę nie tylko odkrywać różne kraje, ale także poznają życia rówieśników (nie zawsze usłane różami). Różnorodni bohaterowie to jeden atut, ale drugim, nie mniejszym, jest ważny aspekt ekologiczny i świadomościowy. Cała opowieść rozpoczęła się od nieposkromionej chęci ekspansji, która podobnie jak zbyt duże skupianie się na pieniądzach, może przynieść fatalne skutki.

Trzecia część ,,Gigantów” będzie odpowiednia dla czytelników powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Giganci.-Bora-i-Leap.-Tom-3,66558986,p.html


Poprzedni wpis
Dziki ogród – recenzja książki
Następny wpis
Tajemnicza przyroda – recenzja nowej serii dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, Egmont Polska, Giganci, Giganci. Bora i Leap. Tom 3, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Luisa Russo, Lylian, natura, Nika Sztorc, Paul Drouin, przyroda, recenzje książek, środowisko, walka ze złem, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja