Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3 – recenzja komiksu

Tytuł: Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3
➜ Seria: Światła Północy
➜ Scenariusz: Malin Falch
➜ Rysunki: Malin Falch
➜ Tłumaczenie: Mateusz Lis
➜ Wydawnictwo: Egmont
➜ Rok wydania: 2022
➜ Objętość: więcej niż sto
➜ Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
➜ Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Każdy kolejny tom ,,Świateł Północy” – norweskiej serii komiksowej, której akcja rozgrywa się w alternatywnym świecie, coraz bardziej pozwala zanurzyć się w opowieści. Główna bohaterka Sonja musi ocalić swojego wujka, wokół niej jednak wciąż piętrzą się nowe tajemnice. Czy to możliwe, że sama związana jest bardziej z tym światem, niż mogłaby dotychczas przypuszczać?

,,Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3” to autorska seria Malin Falch – nagrodzona dwoma prestiżowymi, norweskimi nagrodami literackimi. Ukazuje się w Polsce nakładem Wydawnictwa Egmont od 2021 roku.

TROLE, WIKINGOWIE I LUDZIE GÓR

W dwóch poprzednich częściach: ,,Światła Północy. W dolinie trolli. Tom 1” oraz ,,Światła Północy. Uczennica Wyroczni. Tom 2”, dowiadujemy się w jaki sposób Sonja trafiła do tego niezwykłego świata Jotundale, kim jest tajemniczy chłopiec Espen oraz jak poznała bohaterkę drugiej części Lottę.

Trzeci tom skupia się przede wszystkim na odnalezieniu domu białowłosej dziewczynki, jest też bezpośrednią kontynuacją poprzednich rozdziałów. Bohaterowie próbując unikać troli i wikingów, trafiają do pięknego miejsca, zamieszkiwanego przez ludzi gór.

Autorka podczas ich tworzenia inspirowała się kulturą Lapończyków, dlatego na ilustracjach zobaczycie m.in. mnóstwo zachwycających strojów oraz nakryć głowy. 

SEKRETY, KTÓRE SĄ JESZCZE DO ODKRYCIA

Sonja wraz z Lottą odkrywają przeszłość białowłosej bohaterki. To właśnie w tym miejscu po raz pierwszy słyszą również legendę o trzech siostrach, z których jedna związała się z mrocznymi duchami i musiała opuścić góry. 

,,Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3” pełen jest poruszających, ale i niepokojących wątków. Autorce udało się wywołać w czytelniku to samo poczucie zagubienia, które zapewne towarzyszyć ma głównej bohaterce.

Jest tylko kilka osób, co do których prawdomówności możemy być zupełnie pewni. Wszyscy pozostali skrywają owiane cieniem sekrety, które zapewne z biegiem czasu zostaną przed nami rozwiane.

DLA KOGO JEST TEN KOMIKS

Seria ,,Światła Północy” ma bardzo wiele do zaoferowania i w dalszym ciągu uważam ją za niezwykle intrygującą i ciekawą. Są w niej autentyczni bohaterowie, ale zawiera także elementy magiczne czy fantastyczne. 

Niewątpliwie jej bardzo mocną stroną są także ciemne kadry na czarnych rozkładówkach, które jeszcze bardziej potęgują efekt tajemnicy.

Polecam ,,Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3” wszystkim czytelnikom powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Swiatla-Polnocy.-Siostry-wrony.-Tom-3,63891479,p.html


Poprzedni wpis
Buziaczki – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Mapy moich emocji – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, komiksy dla dzieci, komiksy norweskie, komiksy o magii, komiksy z Norwegii, książki dla dzieci, Malin Falch, Mateusz Lis, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Światła Północy, Światła Północy. Siostry wrony. Tom 3, trole, Wikingowie, Wydawnictwo Egmont

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja