Siostry Niezapominajki. Tom 1 – recenzja

Tytuł: Siostry Niezapominajki. Tom 1
Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Ilustracje: Alessandro Barbucci
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena: bardzo przyjemna

 Jak zapowiadały się ,,Siostry Niezapominajki”? Na początku po prostu jak start obiecującej serii o trzech siostrach, nawiązującej do fantastycznej tematyki z pięknymi ilustracjami. Czym okazały się finalnie? Skrolujcie dalej!

Nowy cykl komiksowy od Wydawnictwa Egmont to propozycja dla czytelników i czytelniczek powyżej 9 roku życia. Opowiada historię sióstr, które jako zupełne indywidualności, odkrywają krok po kroku historię swojej rodziny.

Autorem scenariusza jest Di Gregorio, a za warstwę wizualną odpowiada… Alessandro Barbucci. Jeżeli nic nie mówi Wam nazwisko ilustratora, to koniecznie przypomnijcie sobie jak wyglądały bohaterki kultowych komiksów ,,W.I.T.C.H.” – tak! Barbucci jest odpowiedzialny częściowo także za tamtą serię!

Pierwsza część ,,Sióstr Niezapominajek” to swego rodzaju ekspozycja, ale z rozwiązaniem bardzo ważnego wątku. Sara – z punktu widzenia której poznajemy tę opowieść, jest najstarszą z rodzeństwa. Można ją także określić jako najbardziej odpowiedzialną, racjonalną i lubiącą sprawowanie kontroli nad innymi. Młodsza Kasjopeja żyje w świecie fantazji oraz pierwszych miłości, a najmłodsza Lucilla tylko koty uważa za godnych zaufania towarzyszy.

Kiedy pewnego dnia dziewczyny postanawiają dowiedzieć się nieco więcej o niezwykle tajemniczej przeszłości ich mamy, odkrywają na strychu różne skarby. Powtarzający się wówczas sen Sary o dziwnym drzewie oraz małej meduzie nabiera nowego znaczenia, a trop na jaki wpadną bohaterki – zupełnie zmieni ich życie.

W ,,Siostrach Niezapominajkach” jest jednak znacznie więcej realizmu, niż początkowo można byłoby się tego spodziewać. W wykreowanym świecie pełnym osnutych tajemnicą zakamarków – jest także miejsce na codzienne i powszechne kłótnie rodzeństwa, trudne tematy oraz przekrój różnorodnych relacji.

Komiks niezwykle wciąga, a ze względu na zdecydowaną przewagę obrazów nad tekstem – pochłania się go w kilka chwil. ,,Siostry Niezapominajki” to jednak tego typu pozycja do której chętnie będzie się wracać. Ja już nie mogę doczekać się kontynuacji opowieści. Mam przeczucie, że może być to cykl, który dla wielu młodych czytelników stanie się tym ulubionym.

Premiera drugiego tomu już lada moment!

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Siostry-Niezapominajki.-Tom-1,57959435,p.html

 

Poprzedni wpis
Kaligrafia przedwojenna. Elementarze polskie – recenzja
Następny wpis
Niekończąca się historia – recenzja klasyki
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2021, Alessandro Barbucci, blog książkowy, Egmont, Giovanni Di Gregorio, komiksy, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci o rodzeństwie którego już nie ma, książki o siostrach, Maria Mosiewicz, recenzent książkowy, recenzje książek, rodzeństwo, siostry, Siostry Niezapominajki, Siostry Niezapominajki. Tom 1, Wydawnictwo Egmont

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja