Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów – recenzja komiksu

Tytuł: Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów. Tom 5

Seria: Pamiętniki Wisienki

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurelie Neyret

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ostatni, piąty tom ,,Pamiętników Wisienki” jest tym z perspektywy całej historii najważniejszym. Podsumowuje opowieść oraz wykłada wszystkie karty, niezmiennie… wyciskając z czytelnika morze łez.

 

,,Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów. Tom 5” Joris Chamblain z rysunkami Aurelię Neyret ma w porównaniu do poprzednich części dość nietypową fabułę. Jest raczej rozmową między matką, a córką, w którą wplatane są wspomnienia oraz retrospekcje, niż klasycznie rozumianą opowieścią.

 

O ile mogliśmy mieć wrażenie w poprzednich tomach, że poznajemy główną bohaterkę oraz jej historię, tak tutaj czujemy się jak dobrzy przyjaciele, słuchający najskrytszych tajemnic Wisienki. Z tego też powodu, jeśli jeszcze nie czytaliście czterech poprzednich książek, nadróbcie najpierw zaległości, a później koniecznie sięgnijcie po to zakończenie.

 

Poniżej recenzje do wszystkich wcześniejszych części:

Pamiętniki Wisienki. Bogini bez oblicza. Tom 4,

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3,

Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2,

Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoo. Tom 1.

 

 

W ,,Pamiętnikach Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów” kontynuowane są znane już odbiorcom wątki, ale pojawiają się też te zupełnie nowe. Zakończenie tej serii jest bowiem początkiem kolejnej, zapowiadanej już książki ,,Pamiętniki Wisienki i Walentyna”. Na końcu piątego tomu dostajemy zapowiedź nowego cyklu i możemy snuć pewne przypuszczenia, że będą to komiksy równie udane, jak te znane już miłośnikom bohaterki o rudych włosach.

 

W ostatniej nowości kontynuowany jest najważniejszy temat, związany ze śmiercią taty dziewczynki. Wisienka powoli uczy się mówić o swoich emocjach, otwiera się i zarazem jest gotowa na nowe wyzwania. A tych życie jej nie szczędzi! W życiu dziewczyny pojawią się co najmniej dwie nowe osoby – nie będą to jednak jak dotychczas, bohaterowie jej mini-śledztw, ale ludzie, którzy w domyśle zostaną przy niej już na zawsze.

 

To wyjątkowy tom ,,Pamiętników Wisienki”. Bardzo emocjonalny komiks, który pokazuje czytelnikom jak trudno jest pożegnać kogoś bliskiego, zarazem podkreślając jak ważnym jest mieć obok siebie przyjaciół. 

 

 

 

Zdaję sobie sprawę, że bardzo enigmatycznie opowiadam o tym wydaniu, ale mam wrażenie, że każde kolejne słowo może być spojlerem – a tego w tym przypadku naprawdę chciałabym uniknąć!

 

Dlatego jeszcze raz polecę ten i jak wszystkie pozostałe tomy. To komiksowa seria, którą w całości oceniam w mojej skali na wybitną, czyli maksymalną ocenę.

 

Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Pamietniki-Wisienki.-Od-pierwszych-sniegow-do-Perseidow.-Tom-5,57959440,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Bajki z Okienkami – seria książek od Wydawnictwa Dwie Siostry
Następny wpis
Momo do słuchania – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2021, Aurelie Neyret, blog książkowy, depresja u dzieci, Egmont, Egmont Polska, emocjonalne komiksy, Joris Chamblain, komiksy, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, Marek Puszczewicz, najlepsze komiksy dla dzieci, Pamiętniki Wisienki, Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów, przyjaźń, recenzje książek, śmierć rodzica, śmierć taty, Wydawnictwo Egmont

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja