Pamiętniki Wisienki. Bogini bez oblicza. Tom 4 – recenzja

Tytuł: ,,Pamiętniki Wisienki. Bogini bez oblicza. Tom 4”

Seria: Pamiętniki Wisienki

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurelie Neyret

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wisienka właśnie skończyła 12 lat! Jeżeli jeszcze nie znacie tej komiksowej bohaterki, to znaczy, że przed Wami 4 fantastyczne książki do nadrobienia!

 

,,Pamiętniki Wisienki. Bogini bez oblicza” jest najnowszym tomem z serii o wrażliwej dziewczynce, która ma talent do pisania i rozwiązywania zagadek.  Jej autorami są Joris Chamblain oraz Aurelie Neyret. 

 

 

 

Im bardziej poznajemy bohaterów i ich losy, tym mocniej angażujemy się w fabułę – ale również lepiej rozumiemy samą Wisienkę. Z każdą kolejną rozkładówką odkrywane są tajemnice dziewczynki, jak i osób zaangażowanych w jej życie. Jeżeli ktoś nie czytał poprzednich części, z pewnością umkną mu niektóre szczegóły, ale dzięki podsumowaniu na samym początku książki, powinien poradzić sobie ze zrozumieniem fabuły. 

 

W czwartym tomie mama Wisienki postanowiła sprawić jej wyjątkowy prezent – zaplanowała wycieczkę do pięknego miejsca z nietypowymi atrakcjami. Razem mają odwiedzić Dwór Stu Tajemnic, który oferuje turystom rozmaite zagadki w zabytkowym budynku pełnym tajemniczych przedmiotów. 

Szybko okazuje się jednak, że zagadka, która została przydzielona mamie oraz dziewczynce jest znacznie bardziej skomplikowana niż te innych grup. Wkrótce wychodzi też na jaw jak wiele wspólnego ma z nią Annabell – staruszka, którą mieliśmy okazję lepiej poznać w drugim tomie ,,Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. 

 

Zagadka okazuje się być więc nie tylko niewinną grą stworzoną z myślą o turystach, ale swego rodzaju podróżą w przeszłość i powrotem do starych przyjaciół oraz dawnego życia.

 

 

 

Osoby, które czytały poprzednie części, z pewnością ucieszą się z informacji, że i w tym tomie pojawiają się dwie najlepsze koleżanki Wisienki. Co prawda mają tu mniejsze role niż w poprzednich częściach, ale w zamian za to, dziewczynka poznaje pewnego chłopaka, który znacznie pomoże jej w rozwiązywaniu zagadki.

 

W ,,Pamiętnikach Wisienki” dużym atutem jest sposób przedstawienia głównej bohaterki. Choć ma ona już 12 lat nie pokazuje się jej jako prawie dorosłej. To jeszcze dziecko, które nie zawsze radzi sobie ze swoimi skomplikowanymi emocjami oraz prześladującą ją przeszłością. Bardzo dobrze ukazana jej relacja z mamą to z kolei zwrócenie uwagi, że często również dorośli nie radzą sobie z mówieniem o uczuciach. 

 

Ta komiksowa seria zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Jej miłośników ucieszy pewnie wiadomość, że kolejna – piąta już część, planowana jest na październik tego roku pod tytułem: ,,Pamiętniki Wisienki. Od pierwszych śniegów do perseidów”.

 

Polecam wszystkie tomy czytelnikom powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Pamietniki-Wisienki.-Bogini-bez-oblicza.-Tom-4,43599884,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Człowiek – recenzja
Następny wpis
Sto porad dla zakochanych – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja