Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – recenzja

Tytuł: ,,Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3”

Seria: Pamiętniki Wisienki

Scenariusz: Joris Chamblain

Rysunki: Aurelie Neyret

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Już myślałam, że nie da się stworzyć idealnej książki, a tu proszę! Trzeci tom ,,Pamiętników Wisienki” to opowieść o Bożym Narodzeniu, introligatorstwie i tajemniczych skarbach! A na końcu książki czeka na wszystkich fantastyczna niespodzianka!

 

,,Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3” jest tuż po ,,Pamiętniki Wisienki. Skamieniałe zoooraz ,,Pamiętniki Wisienki. Księga Hektora. Tom 2kolejną częścią doskonałej historii o wrażliwej dziewczynce, która ma dwie najlepsze przyjaciółki, ogromną słabość do czytania, uwielbia rozwikłać tajemnicze sprawy i spotyka na swojej drodze inspirujące osoby. 

 Autorami tej serii jest Joris Chamblain oraz Aurelie Neyret. 

 

 

Akcja najnowszych komiksów ma miejsce tuż przed Bożym Narodzeniem. Dziewczynki poznają pewną młodą kobietę Sandrę, która jest z zawodu introligatorką. W jej pracowni uczą się na czym polega reparacja i oprawianie książek (opis procesów jest momentami ukazany naprawdę bardzo szczegółowo!). 

 

W pewnym momencie wspólnie odnajdują tajemniczy kuferek, który skrywa Pierwszy z Pięciu Skarbów. Okazuje się, że jest to zapis nutowy byłej nauczycielki muzyki Sandry. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się nie tylko niezwykła przygoda, ale i sentymentalny powrót do przeszłości kobiety. 

 

 

 

Wisienka przekona się wkrótce jak trudno czasami poradzić sobie z przeszłością, a każdy przedmiot przywołujący obrazy sprzed lat, może być wyzwaniem dla kogoś, kto przeżył traumę. 

 

Cała opowieść ma jednak szczęśliwy i niezwykle wzruszający finał. Sandra z pomocą dziewczynek odnajdzie każdy z pięciu skarbów, nie bez zaskoczenia odkrywając, że ostatni był znacznie bliżej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

 

,,Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów” to komiks, który w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom. Przy tej serii ma się nawet wrażenie, że każdy kolejny jest jeszcze lepszy! Z tego też powodu śmiało można wyczekiwać kolejnych tomów przetłumaczonych na język polski. W języku francuskim zostało wydanych ich już 6! 

 

 

 

 

W tej książce zaskakujące jest także zakończenie – to miły akcent dla wszystkich, którzy już zdążyli prawdziwie zaprzyjaźnić się z Wisienką. Ta bohaterka pokazuje dzieciom jak można być ciekawym świata, a jednocześnie dzielić czas pomiędzy rodzinę i obowiązki. Wisienka z każdym kolejnym tomem staje się coraz bardziej odpowiedzialna, ale jednocześnie kieruje się uczuciami i chce pomagać innym. 

 

Ogromnie polecam tę świąteczną wersję Wisienki wszystkim dzieciom powyżej 6 roku życia. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Pamietniki-Wisienki.-Ostatni-z-pieciu-skarbow.-Tom-3,34405381,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Blaki – recenzja komiksu
Następny wpis
Dwie nowości od Wydawnictwa Papilon
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +6, +7, +8, +9, 2020, Aurelie Neyret, Boże Narodzenie, detektyw, Egmont Polska, introligatorstwo, Joris Chamblain, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, książki o książkach, Marek Puszczewicz, Pamiętniki Wisienki, Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów, Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów. Tom 3, przyjaciele, recenzje książkowe, Wydawnictwo Egmont Polska

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja