Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli – recenzja

Tytuł: Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4
➜ Seria: Światła Północy
➜ Scenariusz: Malin Falch
➜ Rysunki: Malin Falch
➜ Tłumaczenie: Mateusz Lis
➜ Wydawnictwo: Egmont
➜ Rok wydania: 2022
➜ Objętość: więcej niż sto
➜ Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
➜ Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Powoli zbliżamy się do połowy doskonałej, komiksowej serii, która łączy w sobie elementy skandynawskich legend, fantastyki oraz ponadczasowych baśni. Jej autorką jest Malin Falch, z którą miałam przyjemność rozmawiać podczas Warszawskich Targów Książki 2022. Link do wywiadu znajdziecie tutaj: https://bajkochlonka.pl/2022/05/28/wywiad-z-malin-falch/

W ,,Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4” naprawdę sporo wydarzyło się fabularnie! Niektóre wątki zostały zamknięte, pojawiły się jednak też kolejne pytania oraz… zupełnie nowi bohaterowie!

Najlepiej poznawać tę serię w kolejności chronologicznej, dlatego odsyłam do wcześniejszych, trzech recenzji każdego tomu:

Wyprawa do królestwa trolli

Czwarta część sagi o krainie Jotundale rozpoczyna się nie od kluczowych bohaterów, ale takich, którzy prawdopodobnie odegrają jeszcze znaczące role w opowieści (a przynajmniej jeden z nich, na co wskazuje także epilog). Przywódca wikingów wraz ze zbuntowaną wyrocznią knują przeciwko Sonji oraz jej przyjaciołom.

W tym samym czasie wspomniana główna bohaterka zbliża się do odszukania swojego więzionego przez trolle stryjka. W tym celu wkracza do zakazanego królestwa, gdzie uciekając się do podstępu – udaje im się dotrzeć do pomieszczenia, gdzie przetrzymywane są różne istoty.

Przewodnicy Sonji

Niewiele jednak by zdziałali, gdyby nie przyjaciółka Espena – nowa postać w serii ,,Światła Północy”, która charakteryzuje się wyjątkowym darem. Dziewczyna potrafi przybierać wygląd różnych, damskich postaci. Stając się więc trollem (a w zasadzie trollicą) jest dla grupy przyjaciół przewodnikiem. Bezpiecznie prowadzi ich, aż do… samego serca królestwa.

Ta grupa ma jeszcze jednego przewodnika. Jest nim sroka, która towarzyszy Sonji już od poprzedniego tomu. Dopiero jednak w ,,Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4” udaje się czytelnikom poznać tajemnicę tego ptaka. Kto naprawdę kryje się pod przykrywką sroki? Czy ma dobre zamiary? A może w jakiś sposób związany jest z czarodziejką Lottą?

Tajemnice Jotundale

Najnowsza część komiksu ,,Światła Północy” składa się z pięciu rozdziałów, epilogu oraz dodatku ze szkicami. Każdy fragment książki rozbudza wyobraźnię i przenosi czytelnika w niezwykły, fantastyczny świat, gdzie tajemnice są fundamentem jego istnienia. Jeszcze nie wiemy, w jaki sposób Sonja związana jest z Jotundale, ale możemy być pewni, że odpowiedź na to pytanie wkrótce się pojawi!

Polecam ,,Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli” każdemu powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Swiatla-Polnocy.-Wyprawa-do-krolestwa-trolli.-Tom-4,67764248,p.html


Poprzedni wpis
Tygrys – recenzja książki dla dzieci i dorosłych
Następny wpis
Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2022, blog książkowy, Egmont, komiksy dla dzieci, komiksy norweskie, komiksy o magii, komiksy z Norwegii, książki dla dzieci, Malin Falch, Mateusz Lis, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Światła Północy, Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli. Tom 4, trole, Wikingowie, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja