Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy – recenzja patronatu

Tytuł: Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy
Seria: Mieszko Detektyw
Autorka: Katarzyna Wasilkowska
Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kiedy ma się w sobie ciągłą potrzebę rozwiązywania zagadek – wydaje się, że różne tajemnicze sprawy przyciąga do ciebie jakiś wielki, niewidzialny magnes. Tak właśnie jest w przypadku nowego bohatera literackiego, którego pokochają dzieci oraz ich rodzice.

Mój nowy patronat medialny

Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy to pierwszy tom zupełnie nowej serii książek, których autorką jest Katarzyna Wasilkowska. Za fantastyczne ilustracje odpowiada Nika Jaworowska-Duchlińska, znana m.in. z kurzego, humorystycznego cyklu czy obrazków do Aliaszki.

Mogę z dumą ogłosić, że mam swój niewielki wkład w tę wspaniałą nowość – z wielką przyjemnością objęłam Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Poznajcie 8-letniego Mieszka

Mieszko nie ma łatwego dnia. Jego brzuch usilnie domaga się pożywienia, a w powietrzu właśnie zawisła nowa sprawa do rozwiązania. Okazało się, że jego mama została obrabowana – jej portfel oraz klucze zaginęły w sklepie.

Mieszko ma do wyboru, albo przeczekać tę burzę i jednocześnie zjeść obiad dopiero na kolację, albo… wziąć sprawy we własne ręce! Z pewnością nie zdziwi Was informacja, że zdecyduje się właśnie na tę drugą opcję.

Bohater, którego wszyscy potrzebowaliśmy

Co jednak jest takiego ciekawego w Mieszku, że każdy mały czytelnik uzna go godnego do zaprzyjaźnienia? Mieszko jest indywidualnością. Gdyby był trochę starszy i prowadził kanał na YouTubie lub miał konto na TikToku, pewnie obserwowałoby go mnóstwo osób!

To chłopiec, który lubi słuchać Szopena, jest bystry i nie boi się próbować nowych rzeczy. Na przykład w Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy wymyślił sobie, że chciałby zostać… hodowcą pomidorów!

Takie podejście do postaci w książkach dla dzieci przywraca mi wiarę w dobrą literaturę! Młodzi czytelnicy potrzebują bohaterów-rówieśników, którzy jednocześnie są obdarzeni jakąś iskrą i mają chęć eksplorowania świat, bez skupiania się wyłącznie na technologii – taki właśnie jest Mieszko.

Bonusowe treści na końcu książki

Sama książka, ze względu na duży, łatwy do czytania font, oraz mnóstwo świetnych ilustracji – doskonale nadaje się do odkrywania przez tych, którzy dopiero uczą się składać litery. Ta świetnie zapowiadająca się seria to propozycja dobrej zabawy i wspólnego (z Mieszkiem) dążenia do rozwiązywania zagadek.

Co więcej, na końcu Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy znajdziecie dodatkowe treści, rozszerzające nieco zakres pojęciowy dotyczący zagadek detektywistycznych, ale również… porady dla przyszłego uprawiacza pomidorów! Możecie myśleć, co chcecie, ale sama zamierzam przetestować je na balkonie.

Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy polecam wszystkim powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/mieszko-detektyw-zagadka-skradzionych-kluczy-katarzyna-wasilkowska-skuef601c4c640a6a91ea1a.html


Poprzedni wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 12 – recenzja komiksu
Następny wpis
Morele rozkwitają nocą – recenzja książki
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2024, blog książkowy, Katarzyna Wasilkowska, książka detektywistyczna dla dzieci, książki dla dzieci, książki do nauki czytania, książki z którymi można ćwiczyć czytanie, Mieszko, Mieszko Detektyw, Mieszko Detektyw. Zagadka skradzionych kluczy, muzyka poważna, Nika Jaworowska - Duchlińska, patronat medialny, pomidory, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja