Panda na progu – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Panda na progu
Autorki: Anna Wilson, Sarah Horne
Ilustracje: Sarah Horne
Tłumaczenie: Ewa Rosa
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia do waszych drzwi puka najprawdziwsza na świecie panda. Mało tego! Panda oznajmia, że jest nianią i niczym Mary Poppins zamierza zbawić świat, zaczynając od smażenia pandakejków… to znaczy pankejków! Jak zareaguje na jej widok mama? I czy najlepszy przyjaciel uwierzy w waszą niewiarygodną historię?

,,Panda na progu” to pierwsza część doskonałej, humorystycznej serii, która jest mieszanką książek o najsłynniejszej niani świata oraz klasycznych bajek o Misiu Paddingtonie (sama nazywa się Pudding). Jej autorkami są Sarah Horne i Anna Wilson, przy czym ta pierwsza odpowiada także za zabawne ilustracje. Miło mi oznajmić, że objęłam ten tytuł swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Panda i chłopiec

Książka rozpoczyna się od wizyty w zoo w Edynburgu, gdzie stałą rezydentką jest panda Pudding. To lokalna gwiazda, jednak już mająca pierwszą młodość za sobą. Kiedy dowiaduje się, że niebawem zostanie odesłana do Chin, decyduje się na niezwykle odważny krok – ucieka z ogrodu zoologicznego i wyrusza na poszukiwania domu, w którym mogłaby się przydać.

Jednocześnie narracja równoległa prowadzi nas na drugi koniec miasta, gdzie swoje urodziny obchodzi 9-letni Callum. Chłopiec nie ma jednak nastroju do świętowania. W domu nie dzieje się dobrze – jego tata wyszedł i przepadł, nikt nie pamięta o jego urodzinach, a w dodatku za skórę zachodzi mu 6-letnia siostra. 

Panda na progu

Jedynym co otrzymuje Cal jest dość marne pocieszenie, że ktoś opłacił dla niego adopcję zwierzaka w zoo, którego może teraz za darmo odwiedzać i do którego może napisać e-mail. Zrezygnowany chłopiec pisze pełną goryczy wiadomość, pozostawiając w stopce swój adres.

Wkrótce przed domem pojawia się niespodziewany gość… Jeżeli dobrze połączyliście kropki, słusznie zgadujecie, że tym, kto stał na progu, była tytułowa panda.

Niedźwiedzi uścisk

,,Panda na progu” to historia z pogranicza świata dorosłych i dzieci, w której rolę łącznika pełni niezwykła bohaterka. Panda choć jest niedźwiedziem, ma klasę oraz dużo cierpliwości. Potrafi nie tylko rozmawiać z ludźmi, ale jest też mistrzynią w przytulaniu. Dzieli się ze swoją nową rodziną cennymi poradami. Zawsze jest też gotowa, żeby stawić czoła różnym przeciwnościom losu.

W książce ,,Panda na progu” oprócz tytułowej bohaterki można spotkać szereg rozmaitych postaci. Czarnym charakterem jest np. chłopiec-sąsiad, który ma wyjątkowo paskudnego ojca. A z kolei początkowo nieprzyjemny tata, daje się zaskoczyć jako prawdziwy obrońca rodziny, gdy tylko wymaga tego sytuacja.

Polecam ,,Pandę na progu” jako wartościową lekturę do wspólnego lub samodzielnego czytania. To historia, która pozwala wierzyć, że nawet najgorszy dzień może zamienić się w coś miłego, jeżeli tylko trafimy na kogoś obdarzonego wielką, misiową empatią i życzliwością.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/panda-na-progu-sarah-horne-sku5d0eb3c58b73b8240a72.html

Kontynuacja serii trafiła już do zapowiedzi!


Poprzedni wpis
Cudowne kuracje doktora Popotama – recenzja
Następny wpis
Kołysanki – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Wilson, blog książkowy, Ewa Rosa, książki dla dzieci, książki do samodzielnego czytania, książki o pandzie, niania, panda, Panda na progu, patronat medialny, patronat medialny Bajkochłonki, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rodzina, Sarah Horne, urodziny, Wilga, Wydawnictwo Wilga, zoo

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja