Safari. A Photicular Book – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Safari. A Photicular Book
Projekt/pomysłodawca: Dan Kainen
Tekst: Carol Kaufmann
Wydawnictwo: Workman Publishing
Rok wydania: 2012

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Odwiedźcie świat niczym z Harrego Pottera – gdzie postacie na obrazkach ożywają, a my możemy je podziwiać w ruchu. Jego bohaterowie nie są jednak wymysłem kreatywnego umysłu, ale istnieją naprawdę i można spotkać ich na… safari!

,,Safari. A Photicular Book” to niezwykła książka o dzikich zwierzętach oraz inspirujących ciekawostkach. Jej twórcą jest Dan Kainen, który skonstruował oraz opatentował mechanizm, pozwalający nam obserwować z wygodnego fotela afrykańskie zwierzęta w ich naturalnym środowisku!

Na dole tej recenzji znajdziecie specjalny kod rabatowy do sklepu Libristo na tę i inne książki. Uwaga – kod ograniczony jest czasowo!

CZYM JEST PHOTICULAR, CZYLI KSIĄŻKA Z RUCHOMYMI OBRAZKAMI

Być może kojarzycie trójwymiarowe pocztówki, które były niezwykle popularne w drugiej połowie XX wieku. Powstawały one za sprawą tzw. druku soczewkowego (ang. lenticular printing), który opierał się na użyciu specjalnej, lentikularnej folii oraz pocięciu obrazków na bardzo wąskie pasy. To dzięki nim uzyskiwano efekt morfingu, czyli płynnego przejścia oraz złudzenia ruchu pod wpływem zmiany kątów widzenia danego obrazka.

Na tej technice bazował również Dan Kainen, jednak on poszedł o krok dalej. Znany efekt połączył także z pewnego rodzaju efektem pop-up, uzyskując ruch obrazków za pomocą prostego odwracania stron!

ZAPROSZENIE NA SAFARI

,,Safari. A Photicular Book” jest jednak nie tylko wyjątkową i zachwycającą przygodą wizualną. Do współpracy przy tej książce została zaproszona także Carol Kaufmann, która część życia spędziła pisząc dla ,,National Geographic”. Autorka tekstu zabiera czytelników w poetycki świat ciekawostek o zwierzętach. W przypadku każdego skupia się na jego konkretnej cesze, opisując ją w ujęciu historycznym lub przyrodniczym. To naprawdę niezwykle interesujące punkty widzenia zwierząt, o których powinniśmy już przecież trochę wiedzieć!

W książce odkryjecie na nowo takich bohaterów jak:

 • gepard,
 • lew,
 • goryl,
 • nosorożec,
 • zebra,
 • słoń,
 • gazela,
 • żyrafa.

Zachwycający jest sam pomysł na tę książkę oraz jej wydanie. ,,Safari. A Photicular Book” zawiera pod jednym tytułem, to co najlepsze w literaturze:

 • pokazuje piękno świata i inspiruje nim,
 • daje czytelnikowi radość z obcowania z książką,
 • angażuje w świat przyrody oraz dzikich zwierząt.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

To jednak pozycja wydana w języku angielskim i to tym trochę bardziej zaawansowanym, dlatego jego znajomość będzie tu bardzo przydatna. Nie polecałabym również tej książki bardzo małym dzieciom. Choć jej konstrukcja jest zadziwiająco trwała, to jednak nie jest też niezniszczalna.

Uważam, że ,,Safari. A Photicular Book” może być piękną lekturą na prezent, dla kogoś kto kocha zwierzęta lub po prostu – lubi wyjątkowe książki. Jestem przekonana, że zajmie ona na regale wyjątkowe miejsce i każdy jej czytelnik będzie do niej często wracał, zachwycając się pięknymi, ruchomymi obrazami.

Obiecany kod rabatowy (5% zniżki) na hasło: BAJKOCHLONKA5

do wykorzystania tutaj: https://www.libristo.pl/ksiazka/safari-1208000.html

Poprzedni wpis
Louca. Twarzą w twarz. Tom 2 – recenzja komiksu dla dzieci
Następny wpis
Kot w butach 2 Ostatnie życzenie – filmowa zapowiedź
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2012, blog książkowy, Carol Kaufmann, ciekawe książki, Dan Kainen, dzikie zwierzęta, książka z obrazkami 3D, książka z ruchomymi obrazkami, książki angielskojęzyczne, książki na prezent, książki ze zwierzętami, niebanalne książki, PHOTICULAR, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, safari, Safari. A Photicular Book, Workman Publishing, współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja