Harry Potter: A Pop-Up Book – recenzja wyjątkowej książki!

Książki typu pop-up, czyli takie, które zawierają w sobie ruchome lub rozkładalne elementy to prawdziwa radość z czytania! Do ich wykonania potrzeba nie tylko zdolnych ilustratorów lub grafików, ale specjalistów nazwanych inżynierami papieru. 

W tej recenzji chciałabym zaprezentować prawdziwą gratkę nie tylko dla fanów pop-upów, ale również dla miłośników książek (i filmów) o Harrym Potterze!

,,Harry Potter: A Pop-Up Book” to 12-rozkładówkowa pozycja od wydawcy Insight Editions. Ukazała się w kilku językach, niestety bez polskiego. Prezentowana tutaj edycja jest po angielsku, jednak zapewniam, że nawet w przypadku braku znajomości tego języka, zabawa z tą książką będzie równie wysoka!

KSIĄŻKI O HARRYM POTTERZE DLA KOLEKCJONERÓW

Nazwałabym tę książkę podstawowym pop-upem z uniwersum książek J.K. Rowling. Dlaczego? Ponieważ zawiera najbardziej kultowe miejsca, sceny oraz wydarzenia, które możecie kojarzyć właśnie z filmów o Harrym Potterze. 

Jeżeli śledzicie moje recenzje, pewnie wiecie, że staram się kolekcjonować wszystkie najważniejsze i najciekawsze książki o tym bohaterze. W zakładce ,,Kategorie” znajdziecie nawet specjalną ikonkę, która odeśle Was do wszystkich pozycji z tego uniwersum. Poza tym, możecie przyjrzeć się bliżej takim tytułom i tematom jak:

JAKIE NIESPODZIANKI UKRYŁY SIĘ W HARRY POTTER. POP-UP?

Już na pierwszej rozkładówce, zaraz po otwarciu książki, zobaczycie dwie koperty. W jednej schowano plakat w dużej rozdzielczości oraz wyglądające na autentyczne wycinki z czarodziejskich gazet. Drugi list jest małym pop-upem, który można całkowicie wyjąć z książki. Związana jest z nim bardzo ciekawa anegdota filmowa!

Kolejna rozkładówka to panorama Diagon Alley, czyli Ulicy Pokątnej. Wiem, że został przygotowany dedykowany jej pop-up, być może wkrótce też Wam go tutaj pokażę!

W ,,Harry Potter: A Pop-Up Book” nie brakuje wielkiego, wyciętego z papieru Hogwartu, chatki Hagrida i fragmentu Zakazanego Lasu czy sceny walki Harrego o Złote Jajo w trakcie Turnieju Trójmagicznego.

CZY TEKST W KSIĄŻCE POP-UP JEST WAŻNY?

Nie da się ukryć, że najsilniejszą stroną pop-upów jest ich strona wizualna. Umiejętne przygotowanie takiej pozycji sprawia, że nawet bardzo skomplikowane elementy gładko się otwierają, rosną w oczach i dodatkowo wywołują iluzję ruchu!

Oczywiście ta książka o Harrym Potterze spełnia wszystkie powyższe warunki. Oprócz głównego ,,bohatera” na każdej rozkładówce, ma ukryte również pod klapkami dodatkowe ruchome elementy. Mało tego! Często właśnie na tych dodatkowych stronach umieszczony jest tekst, z którego można dowiedzieć się wielu ciekawych i fascynujących rzeczy zza kulis.

CZY WARTO KUPIĆ KSIĄŻKĘ TYPU POP UP?

Zazwyczaj książki pop-up to spory wydatek, jednak jest to zupełnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę koszty druku oraz składania (indywidualnie!) każdego egzemplarza. Przyjemność jednak jaką sprawia oglądanie ich oraz wyszukiwanie szczegółów – trudno wycenić! Poza tym to przedmioty kolekcjonerskie, których wartość będzie tylko rosła.

Są jednak mniej skomplikowane pozycje, które także ucieszą dzieci (i dorosłych).  Klikając w któryś z tytułów poniżej, możecie się zainspirować w rozpoczęciu Waszej przygody z pop-upami. Pamiętajcie jednak, że tego typu pozycje nie są dedykowane bardzo małym dzieciom.

Książkę dostarczył serwis Sofario.com

Poprzedni wpis
Książki dla dzieci o książkach
Następny wpis
Echowa Góra – recenzja powieści dla dzieci i dorosłych
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, blog książkowy, Harry Potter, Harry Potter: A Pop-Up Book, Hogwart, Insight Editions, książeczki pop up, książki dla kolekcjonerów Potter, książki o Harrym Potterze, książki pop upowe, książki pop-up, książki przestrzenne, Potter, Potter pop-up, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja