fbpx

Quidditch przez wieki – recenzja

Quidditch przez wieki – recenzja

Tytuł: ,,Quidditch przez wieki”

Autor: J.K. Rowling

Ilustracje: Emily Gravett

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2020

Objętość:  więcej niż sto 

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Ostatnio zdałam sobie sprawę, że niedawno minęło 20 lat odkąd pierwszy raz sięgnęłam po książkę z przygodami Harrego Pottera. Z całą pewnością mogę przyznać, że zawdzięczam tej serii nie tylko miłość do czytania, ale także swoją decyzję dotyczącą tego, czym planuję zajmować się do końca życia.

 

Kiedy zobaczyłam, że Wydawnictwo Media Rodzina kolejny raz wydaje perełkę z tego uniwersum – nie wahałam się więc ani chwili! ,,Quidditch przez wieki” to magiczny podręcznik opisujący najbardziej popularną grę zespołową świata czarodziejów. Jej autorką jest oczywiście J.K. Rowling, a sama książka jest stylizowana na księgę z biblioteki Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie – brzmi ekscytująco? 

 

 

 

 

Oprócz niej, na stronie znajdują się także recenzje innych książek, które z pewnością spodobają się fanom Harrego:

,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja,

– ,,Harry Potter. Podróż przez historię magii”.

 

Co ciekawe, większość książek z poza serii J.K. Rowling napisała charytatywnie, a cały zysk został przeznaczony na działalność organizacji Comics Relief (Lumos), która na co dzień pomaga dzieciom wychować się wśród kochających rodziców. Możecie o tym przeczytać także we wstępie do książki – przygotował go sam Albus Dumbledore. 😉

 

 

 

,,Quidditch przez wieki” to lektura, którą z pewnością nie będzie rozczarowani! Wiele książek wydawanych jako uzupełnienie podstawowego cyklu to często kupowanie kota w worku – nie w tym przypadku. Autorka postarała się, żeby opracowany przez nią temat nie tylko zaciekawił czytelnika, ale także poprawił mu nastrój i przeniósł do magicznego świata, za którym tęskni każdy fan Pottera. 

 

W wielu rozdziałach poświęconych historii quidditcha, budowy mioteł, słynnych sportowców-czarodziejów czy drużyn znajduje się mnóstwo inspirującej treści, która rozpali wyobraźnię! Ogromnym atutem tej pozycji są także ilustracje Emily Gravett, która stosuje wiele technik, żeby odpowiednio zobrazować omawiany aspekt gry i umieścić go w stosownym czasie. Dodatkowo w środku można znaleźć dwie rozkładane strony.

 

Czytelnicy dowiedzą się w jaki sposób kształtowała się gra na przestrzeni wieków, poznają ciekawe historie (np. tą dotyczącą złotego znicza) czy będą mogli lepiej przyjrzeć się szatom różnych drużyn. Co ciekawe, w książce znajduje się polski akcent – mowa o zwodzie Wrońskiego, czyli taktyce zaczerpniętej od słynnego szukającego z naszego kraju, Józefa Wrońskiego.

 

 

 

 

,,Quidditch przez wieki” to lektura, którą najpierw się ogląda i podziwia, a później wczytuje w rozmaite opowieści. Nie trzeba interesować się sportem, żeby świetnie się przy niej bawić (ale z pewnością trzeba być fanem Harrego Pottera ;-)). 

 

Polecam ją każdemu powyżej 9 roku życia (bez górnej granicy wieku!). Będzie pięknym prezentem urodzinowym. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.mediarodzina.pl/produkt/quidditch-przez-wieki-wydanie-ilustrowane-kopia/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment