Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – recenzja

Tytuł: ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

Autorka: J.K. Rowling

Ilustracje: Olivia Lomenech Gill

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski, Joanna Lipińska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2017

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

To jedna z tych książek, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w zbiorach prawdziwego fana Harrego Pottera. Ilustrowany bestiariusz pióra samej Rowling, w którym można odnaleźć mnóstwo bohaterów z magicznego uniwersum. 

 

,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jest zbiorem różnorodnych zwierząt i istot, które można odszukać w świecie czarodziejów. O podobnie wydanej już książce z tej serii pisałam jakiś czas temu – ,,Quidditch przez wieki. Na stronie pojawiły się także tematyczne: ,,Harry Potter. Podróż przez historię magii czy ,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja. W rzeczywistości książek, które nie opowiadają o samej fabule, ale uzupełniają wykreowany przez Rowling świat jest znacznie więcej. 

 

 

 

Powracając jednak do ,,Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”, jest to chyba pozycja najbardziej pożądana przez wszystkich Potteromaniaków. Książka wydana z niezwykłą starannością, stylizowana na wiekową księgę z miejscami pożółkłymi stronicami oraz szkicowymi, doskonałymi ilustracjami. Okładka uszlachetniona jest złotą folią oraz folią UV, ale dla większej wygody czytelników, książka została wyposażona także w czerwoną tasiemkę.

 

Zanim zaczyna się poznawać zwierzęta, należy (a przynajmniej warto jest) zapoznać się ze wstępem. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że narratorem i zarazem swego rodzaju głównym bohaterem tej pozycji jest pan Newton Skamander. Postać znana jest zapewne szerszemu gronu dzięki filmowej kreacji Eddiego Redmayne w filmie o podobnym do książki tytule: ,,Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. 

 

We wstępie zostaje podjęta próba zdefiniowania tego, czym jest w ogóle magiczne zwierzę, jaki jest powód tego, że nie dostrzegają ich mugole – oraz ogólne zalety nauki zwanej magizoologią. 

 

 

 

 

,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” zawierają 81 rozmaitych gatunków magicznych istot, które co prawda pojawiały się w serii o Harrym Potterze, ale z których część jest także obecna w różnych fantastycznych książkach rozmaitych autorów. 

 

Niezwykłe ilustracje do niej przygotowała Olivia Lomenech Gill. Szczególnie imponująco wygląda jeden ze smoków na rozkładówce składającej się z czterech stron.

 

,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” jest książką pięknie wydaną i imponującą. Można ją czytać ,,od deski do deski” lub na wyrywki, kiedy tylko przyjdzie nam ochota zapoznać się bliżej z jakimś gatunkiem fantastycznego zwierzęta. 

Polecam każdemu czytelnikowi powyżej 10 roku życia. Będzie piękna na prezent.

 

Książkę w dobrej cenie można kupić tutaj: KLIK

 

Poprzedni wpis
Mieszkańcy prehistorycznego świata – recenzja
Następny wpis
To, co najcenniejsze – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja