fbpx

Harry Potter. Różdżki. Kolekcja – recenzja

Harry Potter. Różdżki. Kolekcja – recenzja

Tytuł: ,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja”

Autor: Monique Peterson

Tłumaczenie: Michał Koper

Wydawnictwo: Media Rodzina (Vydavateľstvo SLOVART)

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto 

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Każda kolejna książka o magicznym uniwersum to gratka dla fanów Harrego Pottera. Kwestia różdżek to co prawda tylko niewielka cząstka w stworzonym przez J.K. Rowling fikcyjnym wszechświecie, ale to jeden z najważniejszym atrybutów czarodziejów i trudno, będąc miłośnikiem tej serii, przejść obok niego obojętnie.

 

,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja” to właściwie album, który kształtem przypomina pudełko nowo zakupionej różdżki. Ma niezwykłą okładkę, ze złotymi literami oraz śliskimi w dotyku ilustracjami różdżek.

 

 

 

 

Książka dzieli się na dwie podstawowe części. Pierwsza to krótkie wprowadzenie na temat tego czym są różdżki w świecie Harrego Pottera, kto jest odpowiedzialny za ich wytwarzanie oraz w jaki sposób się nimi posługiwać.

 

Miesza się tutaj fikcja z planu filmowego oraz swego rodzaju rzeczywistość, kiedy aktorzy wcielający się w postacie, wypowiadają się na temat obsługi różdżek.

 

Druga część to piękne zdjęcia różdżek, które przyporządkowane do ich właścicieli. Mamy tutaj przykłady należące do absolutnie wszystkich najważniejszych i tych mniej ważnych postaci, ze wszystkich części Harrego Pottera. Niektóre doskonale pamiętamy, inne mogliśmy widzieć na ekranie dosłownie przez ułamek sekundy.

 

Właścicieli różdżek podzielono według kilku kategorii:

– uczniowie Hogwartu,

– nauczyciele i personel Hogwartu,

– Turniej Trójmagiczny,

– Zakon Feniksa,

– ciemne moce,

– Ministerstwo Magii,

– czarodziejskie rody,

– wytwórca różdżek.

 

 

 

 

 

 

Bardzo ważne jest to z jakim zaangażowaniem różdżki zostały do filmu przygotowane. Ile osób musiało pracować nad ich wyglądem, projektem oraz wykonaniem. Finalnie – jaki niewiarygodny efekt dała ich praca.

 

Każda różdżka to mini dzieło sztuki, a książka ,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja”  jest swego rodzaju hołdem dla pionu scenograficznego, który zatroszczył się o każdy detal i którego praca przyczyniła się do finalnego dzieła.

 

Pozycja nie jest jednak typową książką dla dzieci. Jej strony są czarne, a litery w środku mienią się lekko srebrnymi odcieniami, dlatego sprawia ona wrażenie bardzo eleganckiej. Niestety bardzo łatwo na kartkach zostawić tłuste ślady z paluchów, dlatego lepiej trzymać tę książkę z daleka od młodszego rodzeństwa! 😉

 

,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja” zawiera także kilka kadrów z filmów czy ciekawostek na temat składników składających się na różdżki. Brakuje jednak ujęć z planów przy omawianych przykładach z postaciami oraz różdżek ,,w akcji”.

 

Mimo to, książka będzie wspaniałym uzupełnieniem potterowskiej literatury dla fanów i żaden miłośnik jednego z najbardziej znanych czarodziejów na świecie nie będzie czuł się zawiedziony.

 

 

 

 

 

 

Polecam ją dla czytelników od 10-ego roku życia. Trochę młodszym z kolei rekomenduję nieco inny tytuł, który również całkiem niedawno miał swoją premierę, czyli ,,Harry Potter. Podróż przez historię magii.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1679/Harry-Potter–Rozdzki–Kolekcja

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--