Harry Potter. Różdżki. Kolekcja – recenzja

Tytuł: Harry Potter. Różdżki. Kolekcja

Autor: Monique Peterson

Tłumaczenie: Michał Koper

Wydawnictwo: Media Rodzina (Vydavateľstvo SLOVART)

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto 

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Każda kolejna książka o magicznym uniwersum to gratka dla fanów Harrego Pottera. Kwestia różdżek to co prawda tylko niewielka cząstka w stworzonym przez J.K. Rowling fikcyjnym wszechświecie, ale to jeden z najważniejszym atrybutów czarodziejów i trudno, będąc miłośnikiem tej serii, przejść obok niego obojętnie.

,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja” to właściwie album, który kształtem przypomina pudełko nowo zakupionej różdżki. Ma niezwykłą okładkę, ze złotymi literami oraz śliskimi w dotyku ilustracjami różdżek.

Książka dzieli się na dwie podstawowe części. Pierwsza to krótkie wprowadzenie na temat tego czym są różdżki w świecie Harrego Pottera, kto jest odpowiedzialny za ich wytwarzanie oraz w jaki sposób się nimi posługiwać.

Miesza się tutaj fikcja z planu filmowego oraz swego rodzaju rzeczywistość, kiedy aktorzy wcielający się w postacie, wypowiadają się na temat obsługi różdżek.

Druga część to piękne zdjęcia różdżek, które przyporządkowane do ich właścicieli. Mamy tutaj przykłady należące do absolutnie wszystkich najważniejszych i tych mniej ważnych postaci, ze wszystkich części Harrego Pottera. Niektóre doskonale pamiętamy, inne mogliśmy widzieć na ekranie dosłownie przez ułamek sekundy.

Właścicieli różdżek podzielono według kilku kategorii:

  • uczniowie Hogwartu,
  • nauczyciele i personel Hogwartu,
  • Turniej Trójmagiczny,
  • Zakon Feniksa,
  • ciemne moce,
  • Ministerstwo Magii,
  • czarodziejskie rody,
  • wytwórca różdżek.

Bardzo ważne jest to z jakim zaangażowaniem różdżki zostały do filmu przygotowane. Ile osób musiało pracować nad ich wyglądem, projektem oraz wykonaniem. Finalnie – jaki niewiarygodny efekt dała ich praca.

Każda różdżka to mini dzieło sztuki, a książka ,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja”  jest swego rodzaju hołdem dla pionu scenograficznego, który zatroszczył się o każdy detal i którego praca przyczyniła się do finalnego dzieła.

Pozycja nie jest jednak typową książką dla dzieci. Jej strony są czarne, a litery w środku mienią się lekko srebrnymi odcieniami, dlatego sprawia ona wrażenie bardzo eleganckiej. Niestety bardzo łatwo na kartkach zostawić tłuste ślady z paluchów, dlatego lepiej trzymać tę książkę z daleka od młodszego rodzeństwa! 😉

,,Harry Potter. Różdżki. Kolekcja” zawiera także kilka kadrów z filmów czy ciekawostek na temat składników składających się na różdżki. Brakuje jednak ujęć z planów przy omawianych przykładach z postaciami oraz różdżek ,,w akcji”.

Mimo to, książka będzie wspaniałym uzupełnieniem potterowskiej literatury dla fanów i żaden miłośnik jednego z najbardziej znanych czarodziejów na świecie nie będzie czuł się zawiedziony.

Polecam ją dla czytelników od 10-ego roku życia. Trochę młodszym z kolei rekomenduję nieco inny tytuł, który również całkiem niedawno miał swoją premierę, czyli ,,Harry Potter. Podróż przez historię magii.

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1679/Harry-Potter–Rozdzki–Kolekcja

 


Poprzedni wpis
Wesoły Ryjek i zima – recenzja
Następny wpis
W świecie małp – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, 2018, album, album o Harrym Potterze, film, Harry Potter, Harry Potter. Różdżki. Kolekcja, książki dla dzieci, książki dla fanów Harrego Pottera, książki dla nastolatków, magia, Media Rodzina, Michał Koper, Monique Peterson, recenzje książkowe, różdżka, różdżki, Vydavateľstvo SLOVART, Wydawnictwo Media Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja