fbpx

Wesoły Ryjek i zima – recenzja

Wesoły Ryjek i zima – recenzja

 

 

 

Tytuł: ,,Wesoły Ryjek i zima

Autor: Wojciech Widłak

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2015

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Jestem przekonana, że nazwisko – Wojciech Widłak wielu osobom kojarzy się właśnie z literaturą dziecięcą. To autor, który zasłynął z serii o ,,Panu Kuleczce” , ale i pozostałe jego tytuły cieszą się bardzo dużą popularnością.

 

Ma niebywale lekkie pióro, sympatyczne poczucie humoru i trafne obserwacje, które z powodzeniem można wziąć za punkt widzenia wielu dzieci. Jego bohaterowie są niezwykle urokliwi, a przeżywane przez nich przygody wciągają bez reszty.

 

,,Wesoły Ryjek i zima” to jedna z serii pięciu książek o rodzinie świnek, które oprócz tego, że wyglądem nie przypominają ludzi, absolutnie się od nich nie różnią.

 

 

 

 

 

Głównym bohaterem jest tytułowy Wesoły Ryjek, który jako jeszcze mała świnka uczy się wielu rzeczy i wspólnie z rodzicami i swoją przytulanką żółwiem przeżywa rozmaite przygody.

 

W części ,,Wesoły Ryjek i zima” opisywane są szczególnie aktywności, które kojarzą się ze śniegiem, sportami zimowymi czy Świętami.

 

Kiedy Ryjek ze swoimi rodzicami pojechał w góry, żeby rozpocząć naukę jeżdżenia na nartach, szybko okazało się, że trzeba będzie znaleźć sobie inne zajęcie. Cała rodzina czekała kilka dni i nie spadł ani płatek śniegu.

Wspólnie z tatą postanowili poszukać Zimy i już na drugi dzień, zastali całe podwórko ukryte pod puchową pierzyną. Wesoły Ryjek mógł wreszcie wziąć udział w

bitwie na śnieżki.

 

Oprócz tego z własnej perspektywy (trochę jak w pamiętniku) opisuje swoją pierwszą wizytę w kinie czy poszukiwania świątecznej choinki. A na deser (dosłownie i w przenośni!) na czytelników czeka przepis na pierniczki!

 

Ma się wrażenie, że jeden z rozdziałów ,,Domowe ognisko” doskonale podsumowuje całą serię. Z rodzinnego domu Wesołego Ryjka płynie ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy są dla siebie mili, potrafią się słuchać i czerpią ogromną przyjemność ze spędzania czasu ze sobą.

 

 

 

 

 

,,Wesoły Ryjek i zima” to doskonała książka dla najmłodszych, właśnie dzięki temu poczuciu ciepłej, domowej atmosfery. Nie ma w niej nagłych zwrotów akcji czy zagrażających bezpieczeństwu sytuacji, ale są chwile, o których marzy każde dziecko.

 

Polecam dla maluchów już od 2-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1267/Wesoly-Ryjek-i-zima

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--