Wesoły Ryjek i zima – recenzja

 

Tytuł: ,,Wesoły Ryjek i zima

Autor: Wojciech Widłak

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2015

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Jestem przekonana, że nazwisko – Wojciech Widłak wielu osobom kojarzy się właśnie z literaturą dziecięcą. To autor, który zasłynął z serii o ,,Panu Kuleczce” , ale i pozostałe jego tytuły cieszą się bardzo dużą popularnością.

 

Ma niebywale lekkie pióro, sympatyczne poczucie humoru i trafne obserwacje, które z powodzeniem można wziąć za punkt widzenia wielu dzieci. Jego bohaterowie są niezwykle urokliwi, a przeżywane przez nich przygody wciągają bez reszty.

 

,,Wesoły Ryjek i zima” to jedna z serii pięciu książek o rodzinie świnek, które oprócz tego, że wyglądem nie przypominają ludzi, absolutnie się od nich nie różnią.

 

 

 

 

 

Głównym bohaterem jest tytułowy Wesoły Ryjek, który jako jeszcze mała świnka uczy się wielu rzeczy i wspólnie z rodzicami i swoją przytulanką żółwiem przeżywa rozmaite przygody.

 

W części ,,Wesoły Ryjek i zima” opisywane są szczególnie aktywności, które kojarzą się ze śniegiem, sportami zimowymi czy Świętami.

 

Kiedy Ryjek ze swoimi rodzicami pojechał w góry, żeby rozpocząć naukę jeżdżenia na nartach, szybko okazało się, że trzeba będzie znaleźć sobie inne zajęcie. Cała rodzina czekała kilka dni i nie spadł ani płatek śniegu.

Wspólnie z tatą postanowili poszukać Zimy i już na drugi dzień, zastali całe podwórko ukryte pod puchową pierzyną. Wesoły Ryjek mógł wreszcie wziąć udział w

bitwie na śnieżki.

 

Oprócz tego z własnej perspektywy (trochę jak w pamiętniku) opisuje swoją pierwszą wizytę w kinie czy poszukiwania świątecznej choinki. A na deser (dosłownie i w przenośni!) na czytelników czeka przepis na pierniczki!

 

Ma się wrażenie, że jeden z rozdziałów ,,Domowe ognisko” doskonale podsumowuje całą serię. Z rodzinnego domu Wesołego Ryjka płynie ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Wszyscy są dla siebie mili, potrafią się słuchać i czerpią ogromną przyjemność ze spędzania czasu ze sobą.

 

 

 

 

 

,,Wesoły Ryjek i zima” to doskonała książka dla najmłodszych, właśnie dzięki temu poczuciu ciepłej, domowej atmosfery. Nie ma w niej nagłych zwrotów akcji czy zagrażających bezpieczeństwu sytuacji, ale są chwile, o których marzy każde dziecko.

 

Polecam dla maluchów już od 2-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1267/Wesoly-Ryjek-i-zima

 

 

 

Poprzedni wpis
Trojaczki w górach – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Harry Potter. Różdżki. Kolekcja – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2015, Agnieszka Żelewska, blog książkowy, choinka, domowe ognisko, kino, kolędy, książki dla dzieci, książki dla najmłodszych, książki na świąteczne wieczory, literatura dziecięca, Media Rodzina, pierwsza wizyta w kinie, recenzje książek, śnieg, święta, Święta Bożego Narodzenia, Wesoły Ryjek, Wesoły Ryjek i zima, Wojciech Widłak, Wydawnictwo Media Rodzina, zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja