fbpx

Wesoły Ryjek i jesień – recenzja

Wesoły Ryjek i jesień – recenzja

Tytuł: ,,Wesoły Ryjek i jesień”

Autor: Wojciech Widłak

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Kiedy przypadkowo natrafiamy na pewną rzecz, która natychmiast przywołuje nasze wspomnienia, można to porównać z uczuciem przenoszenia się w czasie.

 

Właśnie od takiego momentu rozpoczyna się najnowsza książka z serii o sympatycznym Wesołym Ryjku, czyli ,,Wesoły Ryjek i jesień” autora Wojciecha Widłaka.

 

 

 

To już 6 tytuł, który ukazał się o przygodach tego prosiaczka i jego rodziny. Jakiś czas temu na stronie można było przeczytać recenzję o nieco mroźniejszej pozycji, czyli ,,Wesoły Ryjek i zima. 

 

Przez okno Wesołego Ryjka wlatuje liść. Jego mama jednak przekręca słowo i zamiast ,,liść”, które mówi jej syn, słyszy ,,list”. Z tej sytuacji powstaje okazja do rozmowy o pisaniu listów oraz symbolach, które warto przechowywać w pamięci. To także zabawna gra słowna, która zachwyci wszystkie przedszkolaki.

 

 

 

,,Wesoły Ryjek i jesień” zawiera ogólnie 10 ilustrowanych opowiadań przez Agnieszkę Żelewską. Poruszają one tematy związane z jesiennymi symbolami, takimi jak opadanie liści, deszczowa pogoda, zbieranie dojrzałych owoców i robienie z nich pysznych dań.

 

Autor opisuje także sytuacje uniwersalne. Opowiada o ciemności i o tym, jak można ją oswoić, o cierpliwości czy o tym, jak ważna jest organizacja przy porządkach.

 

W tej także części Ryjek obchodzi swoje urodziny i dowiaduje się, że kiedy myśli się o innych, nawet prezenty schodzą na drugi plan.

 

 

 

 

Seria o Wesołym Ryjku jest niezwykle ciepła, pełna mądrych wniosków i spostrzeżeń małego bohatera.

 

Polecam ją do czytania, bez względu na porę roku, dla dzieci powyżej 3-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1664/Wesoly-Ryjek-i-jesien

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--