fbpx

Trojaczki w górach – recenzja przedpremierowa!

Trojaczki w górach – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Trojaczki w górach

Autor: Nicole Lambert

Ilustracje:  Nicole Lambert

Tłumaczenie: Marta Duda – Gryc

Wydawnictwo: YUPI (Galeria Książki)

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Niesforne rodzeństwo znowu powraca z kolejną dawką humoru oraz dziecięcego spojrzenia na rzeczywistość. Kreatywne trojaczki wraz z mamą, tym razem będą zachwycać się górskimi krajobrazami i wystawiać noski na mroźną (lub nie) zimę.

 

,,Trojaczki w górach” to już 6 pozycja wydana w ramach serii przez Wydawnictwo Jupi, będące częścią Galerii Książki. Dotychczas ukazały się ,,Trojaczki w Paryżu”, ,,Trojaczki 1,2,3”, ,,Trojaczki. Mniam, mniam”, ,,Trojaczki. To już przesada!” oraz ,,Trojaczki w szkole”. O tej ostatniej pisałam w recenzji do której odnośnik znajdziecie tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/10/09/trojaczki-w-szkole/

 

 

 

 

Autorką książek jest Nicole Lambert, a sama seria święci triumfy przede wszystkim we Francji, ale nie tylko, od 1983 roku.

 

W tej części maluchy będą się zastanawiać do czego służy armatka śnieżna i czy czasem nie jest niebezpieczna dla narciarzy, pojawi się wątek dziadka, który miał nieszczęśliwy, ale i mało szkodliwy wypadek czy będzie trzeba rozwikłać zagadkę znikającej garderoby.

 

,,Trojaczki w górach” doskonale wpiszą się w aurę panującą w tej chwili za oknem. Padający śnieg, mroźne powietrze, ale także trzaskający ogień w kominku i picie gorącej herbaty, która najlepiej smakuje w takie właśnie dni.

 

 

 

 

Każda strona to mini historia, która ma w sobie jakiś humorystyczny element. Książka jest bardzo ciekawa właśnie ze względu na nietypowego odbiorcę, do którego jest kierowana. Teoretycznie jest to pozycja dla dzieci, ale jestem przekonana, że rodzice obserwując poczynania trojaczków, z powodzeniem dostrzegą w nich kalki zachowań swoich własnych dzieci.

 

Jedną ze śmieszniejszych ilustracji jest ta przedstawiająca ubierającą się dziewczynkę, która przygotowuje się do narciarskich szaleństw, żeby za chwilę, kiedy jest już ,,w pełnym rynsztunku”, przypomniała sobie, że chce jej się siku… Brzmi znajomo, prawda? 🙂

 

Poza tym jest tam mnóstwo niezręczności, z którymi muszą radzić sobie rodzice wychowujący dzieci, a dla których samych jest to świetna zabawa, kiedy zadaje się np. niewygodne pytania w pociągu pełnym innych osób.

 

 

 

 

,,Trojaczki w górach” to także doskonała sposobność do porozmawiania o czyhających w górach niebezpieczeństwach, uprawianiu sportów czy pięknej przyrodzie, która opatulona białym śniegiem wygląda szczególnie wyjątkowo.

 

Polecam tę lekturę dla wszystkich rodziców oraz dla dzieci powyżej 4-ego roku życia.

 

PREMIERA już jutro, czyli 16.01.2019 roku!

Link do strony wydawnictwa: https://galeriaksiazki.pl/pl/p/Trojaczki-w-gorach/291

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment