fbpx

Trojaczki w szkole – recenzja

Trojaczki w szkole – recenzja

Tytuł: ,,Trojaczki w szkole

Autor: Nicole Lambert

Ilustracje:  Nicole Lambert

Tłumaczenie: Marta Duda – Gryc

Wydawnictwo: YUPI (Galeria Książki)

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Na pierwszy rzut oka wygląda jak komiks, w rzeczywistości jest to jednak zbiór mini historyjek obrazkowych, które w dzisiejszych czasach są szalenie popularne.

 

,,Trojaczki w szkole” Nicole Lambert jest jednym z 5 wydanych w Polsce tytułów przez Wydawnictwo Jupi (Galeria Książki), o dwóch łobuzerskich braciach i jednej uroczej siostrze. To rodzeństwo narodziło się w głowie autorki w 1983 roku i od tego czasu towarzyszy przede wszystkim dzieciom we Francji, ale także w całej Europie.

 

,,Trojaczki w szkole” to książka z którą rozpoczęcie nowego roku szkolnego przyniesie znacznie więcej frajdy niż zazwyczaj. Będzie także pomocna w sytuacji, kiedy maluch pierwszy raz przekracza próg szkoły.

 

 

 

 

Jest pełna zabawnych żartów sytuacyjnych, krótkich historii z życia uczniów oraz nawiązań do kolegów z klasy czy nauczycieli. Niektóre opowiastki mogą być pomocne dla rodziców, jako porady wychowawcze, a w jeszcze innych z łatwością odnajdziemy porównania do własnego życia.

 

Są w niej także momenty wzruszające (kiedy trojaczki opłakują psa koleżanki) albo bardzo realistyczne (jak te z zakupów tuż przed nowym rokiem szkolnym).

 

Praktycznie każda strona (lub rozkładówka) to jeden zamknięty wątek. ,,Trojaczki w szkole” nie mają jednej fabuły, a raczej główny temat wokół którego rozgrywają się gagi.

 

 

 

 

Bohaterowie książki to spryciarze. Są asertywni, bystrzy i potrafią rozmawiać z dorosłymi. Autorka świetnie dostrzegła lub wykreowała sytuacje, w których trojaczki wypadają, jako postacie, niezwykle sympatycznie i zabawnie.

 

Duży wpływ na odbiór historii ma także sposób ich przedstawienia. Nicole Lambert w swoich ilustracjach używa żywych kolorów. Urozmaicone jest także formatowanie obrazków. Czasami jeden zajmuje całą stronę, innym razem widzimy wiele kadrów tuż obok siebie.

 

 

 

 

 

,,Trojaczki w szkole” to urocza pozycja, którą zachwycą się nie tylko dzieci od 5-ego roku życia, ale także dorośli. Jej pozytywny wydźwięk wprawi w dobry nastrój każdego początkującego czytelnika.

 

Link do strony wydawnictwa: https://galeriaksiazki.pl/pl/p/Trojaczki-w-szkole/275

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment