Co robisz z problemem? – recenzja

Tytuł: ,,Co robisz z problemem?”

Autor: Kobi Yamada

Ilustracje: Mae Besom

Tłumaczenie: Anna Kmiecik

Wydawnictwo: Levyz

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Problemy często pojawiają się niespodziewanie. Na jedne mamy wpływ, a nawet możemy być ich inicjatorami, a inne powstają niezależnie od nas i naszych decyzji. 

Najważniejsze to umieć sobie z nimi radzić i nie dać się im przytłoczyć. Taka nauka o ile w przypadku dorosłych wydaje się dość naturalna (choć nie w każdej sytuacji prosta), to już w odniesieniu do dzieci może być naprawdę poważną kwestią!

 

,,Co robisz z problemem?” to już druga książka twórców Kobi Yamada oraz Mae Besom, którą wydało Wydawnictwo Levyz. O pierwszej z nich ,,Co robisz z pomysłem? pisałam na początku roku. 

 

 

 

Najnowsza propozycja wydawnicza wpisuje się wizualnie w cały cykl, ale wydaje się iść krok dalej i porusza trudniejszy temat niż poprzedniczka. 

 

Głównym bohaterem książki jest mały chłopiec, który pewnego dnia zauważa, że ma problem. Nie wie skąd się wziął, ale wie, że nie czuje się z tym dobrze. 

Zastanawia się, co może z nim zrobić. Nie mając jednak żadnego doświadczenia i nie otrzymując żadnych rad – jest w kropce. 

 

Co więcej, jak to bywa z problemami, także i ten zaczyna rosnąć. Przytłacza małego chłopca nie tylko swoją obecnością, ale także świadomością tej obecności. Czasami bardziej martwi nas to, czego nie potrafimy zrozumieć, dokładnie tak było w tej książkowej sytuacji. 

 

 

 

Pozycja ma narastającą akcję, która stopniowo potęguje się w emocjach głównego bohatera i wizualnie, aż następuje (w sposób przenośny i dosłowny) – wybuch, czyli kulminacja. 

Okazuje się bowiem, że w chwili kiedy zostajemy postawieni pod ścianą mamy dwa wyjścia – możemy się albo poddać, albo stawić czoła problemom. 

Chłopiec nie mając nic do stracenia, decyduje się na drugą możliwość. Dzięki swojej decyzji odkrywa coś bardzo ważnego. Co takiego? Sięgnijcie do książki, a ona z pewnością miło Was zaskoczy. 

 

 

 

,,Co robisz z problemem?” to lektura pełna emocji, która pokazuje jak coś negatywnego można przekuć w pozytyw, jak z ułomności zrobić atut. 

 

Książkę wypełniają piękne i niezwykle bajkowe ilustracje, które przywodzą na myśl animacje studia Ghibli. Początkowa szarość wypełnia się kolorami, które jednocześnie podkreślają końcowe przesłanie lektury. 

 

,,Co robisz z problemem?” jest z całym przekonaniem bardzo interesującą książką, która może być dobrym fundamentem pod rozmowę o problemie – czym jest i jak sobie z nim radzić. 

 

Polecam ją od 5. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://levyz.pl/shop/co-robisz-z-problemem/

 

 

Poprzedni wpis
Był sobie król… Poczet królów wybieranych 2 – recenzja
Następny wpis
Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domu – recenzja
Tags: +5, +6, +7, +8, 2018, Anna Kmiecik, blog książkowy, Co robisz z problemem?, czytanie dzieciom jest ważne, czytanie jest ważne, emocje, jak rozmawiać o problemach z dziećmi, kłopot, Kobi Yamada, książki dla dzieci, Levyz, Mae Besom, problem, problemy, recenzje książek dla dzieci, strach, Wydawnictwo Levyz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja