Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców – recenzja

 

Tytuł: ,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców

Autor: Laura Ellen Anderson

Ilustracje:  Laura Ellen Anderson

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska

Wydawnictwo: Literackie

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Do lektury ,,Amelki Kieł” podeszłam ostrożnie, nie tylko ze względu na ostre zęby i zamiłowanie do ludzkiej krwi głównej bohaterki. Spodziewałam się powielanych schematów, płaskiej historii wykorzystującej jedynie motyw zbliżającego się Halloween oraz próby przekabacenia młodego czytelnika bajeranckim wydaniem.

 

Przyznaję się więc już na wstępie, że się pomyliłam i bardzo niesłusznie oceniłam tę książkę, zanim jeszcze zaczęłam ją czytać.

 

,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców” to pierwszy z trzech tytułów przewidzianych opowieści o małej wampirce i jej równie nieżywych przyjaciołach.

Kolejną planowaną przez wydawnictwo pozycją jest ,,Amelka Kieł i Władcy Jednorożców”.

 

 

 

 

 

 

Autorką i pomysłodawczynią historii jest Laura Ellen Anderson, przede wszystkim ilustratorka, ale także pisarka, której prace zostały już wielokrotnie nagrodzone.

 

Amelia, główna bohaterka serii mieszka wraz ze swoją rodziną i znajomymi w Nokturnii, mieście które słynie z potworów, strasznych tajemnic i obrzydliwych potraw. Dzieci (czyli syn Kostuchy, Florka – rzadki gatunek yeti oraz inne ciekawe osobliwości) uczą się w tutejszej szkole, czyli Akademii Katakumb. Lekcje zaczynają się o zmierzchu, a nauczycielem jest tutaj pani Szkieletor.

 

Na zajęciach przyswajane są maluchom różne umiejętności, najważniejszą jednak wydaje się ta, która ma ich bronić przed mieszkańcami Królestwa Światła. Brokat, jednorożce oraz słodkie koty to to, czego mieszkańcy Nokturnii boją się najbardziej!

 

W Akademii Katakumb pojawia się mroczny książę Tadżin, który jest potomkiem króla Vladimira. Jego zachowanie bardzo nie odpowiada Amelce i jej przyjaciołom. Młody wampir jest źle wychowany, wiecznie obrażony i uważa, że wszystko mu wolno.

 

Z czasem okazuje się jednak, że skrywa okropną tajemnicę, która zmieni nie tylko wiele w życiu mieszkańców Nokturnii, ale także samego Tadżina.

 

 

 

 

 

 

,,Amelka Kieł i Bal Barbarzyńców” to zaskakująca opowieść o przełamywaniu stereotypów. O szacunku do zwierząt i empatii. O tym, że przyjaciele są najważniejsi, że warto być dobrym i mówić szczerze o swoich emocjach.

 

To historia w której pokazuje się, że to, co wydaje się straszne na pierwszy rzut oka, wcale nie musi takim być w rzeczywistości! Nie warto ufać powtarzanym przez innych opiniom, szczególnie kiedy są krzywdzące dla innych.

 

Piękne wydanie książki urozmaici i zachęci do czytania nawet najbardziej opornych młodych odbiorców. Mnogość ilustracji oraz piękne, błyszczące elementy na okładce sprawiają, że ciągle chce się ją czytać i oglądać.

 

 

 

 

 

Polecam ,,Amelkę Kieł i Bal Barbarzyńców” wszystkim dzieciom powyżej 7-ego roku życia. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy i kontynuację historii o mieszkańcach Nokturnii!

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4841/Amelka-Kiel-i-Bal-Barbarzyncow—Laura-Ellen-Anderson

 

 

Poprzedni wpis
Trojaczki w szkole – recenzja
Następny wpis
O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja