Ada, to wypada! – recenzja

Tytuł: ,,Ada, to wypada!

Autorki: Sylwia Stano, Zofia Kraszewska

Ilustracje:  Ada Buchholc, Ola Romaniak, Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska, Anna Kożdoń

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ile z nas, kobiet, słyszało w trakcie swojego dzieciństwa, że coś nam nie wypada, bo jesteśmy dziewczynkami? Chłopcy mogli chodzić po drzewach, rozrabiać i brudzić się niemiłosiernie, a nam przysługiwały tylko eleganckie sukienki, kokardy we włosach i zabawa lalkami.

 

Na szczęście wiele się zmienia i coraz częściej dziewczynki traktuje się tak samo, jak i chłopców.

 

Książka ,,Ada, to wypada!” jest wspaniałą odpowiedzią na dawne techniki wychowania i świeżym spojrzeniem na to zagadnienie.

 

 

 

 

Autorkami są Sylwia Stano oraz Zofia Kraszewska, chociaż treść tej książki składa się z wypowiedzi wielu znanych i ciekawych kobiet, które słyną ze swojego nowoczesnego podejścia na ważne sprawy.

 

Autorki zaangażowały w wypowiedź wiele fantastycznych kobiet, m.in. o swoich doświadczeniach opowiada Ewa Błaszczyk, Agnieszka Holland, Mela Koteluk, Dorota Wellman czy Katarzyna Bonda.

 

Mówią co wypada robić. Dają dobry przykład i pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Każda postać wypowiada się za pomocą innej formy przekazu. W książce znajdziecie przepis kulinarny, scenariusz filmowy, recepturę na krem, regulamin, lekcję stylu czy piosenkę.

 

 

 

 

 

,,Ada, to wypada!” podzielona została na trzy części w ramach każdej osoby. Książka składa się ze świetnym portretów, wypowiedzi w wyżej wspomnianej formie oraz krótkiej historii z życia znanych kobiet, która była dla nich niejako przełomowa w postępowaniu oraz postrzeganiu siebie.

 

Pracowało nad nią także aż 5 ilustratorek, Ada Buchholc, Ola i Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska oraz Anna Kożdoń. Książka jest fantastycznie kolorowa i bardzo ciekawa. Dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon została także pięknie wydana. Ma twardą okładkę oraz szyte strony.

 

 

 

 

 

 

,,Ada, to wypada!” to pozycja niezwykle motywująca dla młodych (i nie tylko) czytelniczek. Sprzeciwia się stereotypowemu postrzeganiu wychowania kobiet. Namawia dziewczyny do odwagi, śmiałego wypowiadania się i posiadania własnego zdania.

 

Polecam ją dla dzieci powyżej 7-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,119305,Ada-to-wypada

 

Poprzedni wpis
Tajemnica diabelskiego kręgu – recenzja
Następny wpis
Podróż ekspresem odkrywcy – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2018, Ada, Ada Buchholc, Agnieszka Graff, Agnieszka Holland, Agnieszka Więdłocha, Anna Kożdoń, Beata Stelmach, Dagmara Jagodzińska, Dorota Wellman, Ewa Błaszczyk, Ewa Łętowska, Irena Eris, Joanna Klimas, Kamila Romaniak, Kamila Szczawińska, Karolina Baca - Pogorzelska, Katarzyna Bonda, Katarzyna Kozyra, Katarzyna Miller, Katarzyna Rosner, książki dla dzieci, Magdalena Fikus, Marta Dymek, Marta Sziłajtis - Obiegło, Mela Koteluk, Natalia Partyka, odwaga, Ola Romaniak, Olga Kozierowska, poradnik, recenzje książkowe, stereotypy, Sylwia Stano, to wypada!, Wydawnictwo Znak Emotikon, Znak emotikon, Zofia Kraszewska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja