fbpx

Ada, to wypada! – recenzja

Ada, to wypada! – recenzja

Tytuł: ,,Ada, to wypada!

Autorki: Sylwia Stano, Zofia Kraszewska

Ilustracje:  Ada Buchholc, Ola Romaniak, Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska, Anna Kożdoń

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ile z nas, kobiet, słyszało w trakcie swojego dzieciństwa, że coś nam nie wypada, bo jesteśmy dziewczynkami? Chłopcy mogli chodzić po drzewach, rozrabiać i brudzić się niemiłosiernie, a nam przysługiwały tylko eleganckie sukienki, kokardy we włosach i zabawa lalkami.

 

Na szczęście wiele się zmienia i coraz częściej dziewczynki traktuje się tak samo, jak i chłopców.

 

Książka ,,Ada, to wypada!” jest wspaniałą odpowiedzią na dawne techniki wychowania i świeżym spojrzeniem na to zagadnienie.

 

 

 

 

Autorkami są Sylwia Stano oraz Zofia Kraszewska, chociaż treść tej książki składa się z wypowiedzi wielu znanych i ciekawych kobiet, które słyną ze swojego nowoczesnego podejścia na ważne sprawy.

 

Autorki zaangażowały w wypowiedź wiele fantastycznych kobiet, m.in. o swoich doświadczeniach opowiada Ewa Błaszczyk, Agnieszka Holland, Mela Koteluk, Dorota Wellman czy Katarzyna Bonda.

 

Mówią co wypada robić. Dają dobry przykład i pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych. Każda postać wypowiada się za pomocą innej formy przekazu. W książce znajdziecie przepis kulinarny, scenariusz filmowy, recepturę na krem, regulamin, lekcję stylu czy piosenkę.

 

 

 

 

 

,,Ada, to wypada!” podzielona została na trzy części w ramach każdej osoby. Książka składa się ze świetnym portretów, wypowiedzi w wyżej wspomnianej formie oraz krótkiej historii z życia znanych kobiet, która była dla nich niejako przełomowa w postępowaniu oraz postrzeganiu siebie.

 

Pracowało nad nią także aż 5 ilustratorek, Ada Buchholc, Ola i Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska oraz Anna Kożdoń. Książka jest fantastycznie kolorowa i bardzo ciekawa. Dzięki Wydawnictwu Znak Emotikon została także pięknie wydana. Ma twardą okładkę oraz szyte strony.

 

 

 

 

 

 

,,Ada, to wypada!” to pozycja niezwykle motywująca dla młodych (i nie tylko) czytelniczek. Sprzeciwia się stereotypowemu postrzeganiu wychowania kobiet. Namawia dziewczyny do odwagi, śmiałego wypowiadania się i posiadania własnego zdania.

 

Polecam ją dla dzieci powyżej 7-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,119305,Ada-to-wypada

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--